Linuxowy odpowiednik Microsoft SQL 2005

Witam, muszę postawić samodzielny serwer SQL w sieci, który będzie pod komendą dwóch komputerów z zainstalowanym Subiektem GT firmy Insert.

Aktualnie sprawa wygląda tak:

Komputer 1 (Windows) prowadzi bazę oraz ma zainstalowany Subiekt GT.

Komputer 2 (Windows) także z zainstalowanym Subiektem GT podłącza się via Ethernet pod bazę Komputera 1.

A chcę mieć tak:

Komputer 1 (Linux) prowadzi bazę SQL.

Komputery 2 i 3 (Windows) będą podłączone przez Ethernet pod bazę SQL Komputera 1.

Oficjalnie oprogramowanie Subiekt GT instaluje Microsoft SQL 2005, który jak wiadomo jest jedynie pod Windows, ale chcę mieć serwer SQL postawiony na Linuxie (wiadomo - szybkość, niezawodność). Czy istnieje jakiś silnik bazy SQL dla Linux kompatybilny w 100% z Microsoft SQL 2005?

Z tego co się orientuje, to nie istnieje. Nie jestem pewien, czy Subiekt GT wykorzystuje tylko standardowe zapytania(SELECT, INSERT, etc. zgodne ze SQL:2003) czy też używa rozszerzeń SQL Servera. Druga sprawa, czy API Subiekta do obsługi baz danych obsługiwałoby inny typ bazy.

Co do niezawodności i szybkości Linuksa: jeśli to nie są twoje doświadczenia, to nie słuchaj innych. Wiem to po sobie :wink: