List motywacyjny + CV

Chciałbym wiedzieć - czy wysyłając aplikacje do pracodawców trzymacie sie jakichś określonych standardów ? Wysyłacie je jako zwykłe doc’ki czy np. list motywacyjny jako prezentacja PP ? Dodajecie zdjęcia od razu czy tylko jeśli jest wymagane w ogłoszeniu ? jeśli tak to jakie?

Zdjęcie możesz dodać, chodź nie musisz jeśli w ogłoszeniu nie jest o tym napisane

Polecam wysyłać tego typu dokumenty zapisane w pdf

Ze względu na różne wersje MS Office, różne konfiguracje, proponuję wysyłać takie dokumenty w formacie PDF, albo eksport pliku z Openn Office, albo dodatek do MS Office. Moim zdaniem CV powinno zawierać oficjalne zdjęcie (np. z dyplomu, albo inne oficjalne).

Robicie jakieś udziwnienia czy tylko czarny tekst na bialym tle ?

CV = max. 1 strona A4 = krótko, zwięzle i na temat. A przede wszystkim czytelnie :slight_smile: Bez zbędnych udziwnień. Pracodawca nie może się znudzić, czytając Twoje CV :wink:

Twoja fotka może być, ale nie musi. I przede wszystkim - nie zmyślać ! Jeśli jakiś fragment jest dla Ciebie krępujący, albo nie chcesz aby ktoś to czytał, wystarczy go pominąć.

Jeśli chodzi o format dokumentu, najbezpieczniej użyć doc (niestety).

Co się tyczy listu motywacyjnego na necie jest masa wzorów. Wystarczy poszukać :slight_smile:

Najlepiej chyba wysłać jednocześnie wersję DOC oraz PDF. Raczej nie DOCX i - niestety - nie ODF.

Ja zawsze wysylam list motywacyjny plus zyciorys ze zdieciem, oba dokumenty w pdf, chyba ze w ogloszeniu pisze cos innego

A tak widze różne wzory , stosujecie w CV format prosty tylko tekst czy jakieś cienie , podkreślenia i takie ■■■■■ółki jak np tu http://www.gorzow.mm.pl/~konto2/cv/cv_lm.jpg

W CV najważniejsza jest czytelność i przejrzystość. Raczej nie pisałbym go Courierem - najlepszy będzie np. Arial, Verdana, Tahoma. No i zamiast tych czerwonych prostokątów dałbym coś mniejszego i czarnego, żeby nie odwracało uwagi, a jedynie wyróżniało nagłówki. Podkreślenia czy wytłuszczenia - jak najbardziej wskazane. Oczywiście we właściwych miejscach.

Tak jak piszą powyżej. Żadne prezentacje bo odrazu poleci mail do kosza. Najlepiej wysłać w doc i pdf razem, żadne “egzotyczne formaty”, ludzie nie wiedzą często co to jest i wolą po prostu usuwać takie rzeczy. Jeśli masz zdjęcie w garniturze pod krawatem to jak najbardziej tak a jeśli w czapeczce z daszkiem kretyńsko przekrzywionym na bok to lepiej sobie go daruj, no chyba że składasz CV do skate parku.

Kiedyś w radio słuchałem rozmowy z paniami, które zajmują się rekrutacją - obie się zgodziły, że jeżeli pracodawca wyraźnie nie zaznacza, że chce CV ze zdjęciem, to lepiej nie wysyłać na siłę zdjęcia. Związane jest to z czymś co można nazwać “pierwszym wrażeniem”. Podświadomie osoba rekrutująca może nas odrzucić, bo gdzieś tam głęboko w głowie siedzi jej to, że się jej w pewien sposób nie spodobaliśmy :]

Tak mniej więcej…

A jaką dajecie treść / temat maila jeśli w załącznikach wysyłacie CV ?

Ja wysyłam z reguły CV w PDFie, list motywacyjny w treści maila oraz w PDF. Zdjęcie osadzam w CV oraz jako oddzielny załącznik.

CV staram się robić w barwach firmowych, zależnie od firmy - max 3 kolory. Zdjecie czarno-białe.

W liście motywacyjnym zawieram informacje przydatne na dane stanowisko.

W temacie wypadałoby podać imię i nazwisko. O ile nie mamy tak skonfigurowanej poczty, aby pojawiało się ono w polu Nadawca.

Ja bym napisał np. tak po prostu jako pdf lub doc oczywiście bez zdjęcia - http://www.list-motywacyjny.com.pl/list … rogramista

Sporo rzeczy o tym jak się przygotowywać do takich rozmów znajdziesz w tych książkach Expertia gorąco polecam