List polecony ekonomiczny


(Kaliber9971) #1

tak jak w temacie..

ile idzie List polecony ekonomiczny? jeśli został wysłany w Srode przed 15 to kiedy by ten list przyszedł do mnie ?? Proszę o odp 


#2

http://tnij.org/6hhil74


(j24) #3

Pytanie do Poczty Polskiej a nie do urzytkowników tego forum :slight_smile:

A o ile można na to odpowiedziec to przydałaby sie trasa przesyłki - ile km?

A poza tym taki list to idzie raczej wolno bo w jego definicji nie chodzi o krótki czas a o pewność że dojdzie. Każda placówka pocztowa rejestruje fakt jego przyjęcia i odesłania dalej.


(apanasiuk) #4

Adresat otrzyma list w ciągu trzech dni roboczych po dniu nadania


(Kaliber9971) #5

Czyli kiedy mógłbym sie spodziewać tego listu ? 

Bo to nie jest zwykły list , tylko w nim telefon (iphone 4s)


#6

Dni robocze to dni od poniedziałku do piątku (chyba że wypada jakieś święto). Do trzech to chyba potrafisz już policzyć.

Poza tym, kto normalny wysyła telefon listem poleconym?


(matty24) #7

Tego nie przewidzisz. Czasem może dojść po 2 dniach a czasem nawet do 2 tygodni.


(Kaliber9971) #8

Koleś nie miał pudełka od telefonu… Może poprostu wygodniej mu było wysłać listem ;)) waga tej paczki wynosi 0,147g

a iphone 4 wazy 140 wiec to chyba to :smiley:


(Longhorn2009) #9

To bez ładowarki też musi być.

Ciekawe czy choć pochodzenie pewne…


(Kaliber9971) #10

Niee. po prostu wyslał sam telefon i sam kabel usb bez ładowarki itd…


(pocolog) #11

Nie zdziw się kiedy otworzysz kopertę i ekran będzie popękany. Takie listy nie są ubezpieczone i reklamacji na poczcie ci nie przyjmą. To częsty numer “sprzedawców” :wink: Uszkodzony już ładują do koperty.

edit.

Ja bym nawet nie otwierał koperty tylko odesłał. Chyba że masz zaufanie do sprzedawcy (konta z pierdyliardem pozytywnych komentarzy raczej będzie szkoda zaryzykować wysyłającemu ale takie z setką to już żaden problem)


(Gg33) #12

serio? telefon do koperty (i to jeszcze iPhone) i wysyłka listem EKONOMICZNYM? przecież to niedorzeczne. list ekonomiczny to zwyczajny list, tylko musisz potwierdzić jego odbiór. w żaden sposób nie zabezpiecza Cię to przed zniszczeniem zawartości listu. a jak myślisz, że Twój list zostanie delikatnie potraktowany przez PP to uważaj, bo się możesz zdziwić. 


(Frog) #13

Nie przesadzacie trochę? :roll:


(pocolog) #14

Nie. Miałem podobną sytuację, na szczęście telefon tylko za 400zł. Zapakowany w oryginalne nieuszkodzone pudełko a w środku popękany wyświetlacz. Poczta nie przyjęła reklamacji bo po pierwsze przesyłka nieubezpieczona a po drugie opakowanie nienaruszone. Sprzedawca poszedł w zaparte że spakował telefon sprawny i sam sobie go rozbiłem. Na policji dowiedziałem się że takie sprawy to nie rzadkość i mogą podjąć czynności za wyłudzenie lub próbę oszustwa, ale odpuściłem bo więcej by to zamieszania kosztowało niż wymiana ekranu warta. Lekcję od życia odebrałem opłaciłem i jestem bogatszy o doświadczenie :wink:


(zeki) #15

Na poczcie to mi kiedyś miskę olejową ukruszyli w roku i to naprawdę niemalo (aluminiowa ale gruby kawał metalu). Sam list może i 2 tygodnie iść jak ktoś wyżej napisał. 3 dni to minimum.


(Karol Pokidko) #16

Ja dostaje je po 3 dniach