List polecony ekonomiczny

(Kaliber9971) #1

tak jak w temacie..

ile idzie List polecony ekonomiczny? jeśli został wysłany w Srode przed 15 to kiedy by ten list przyszedł do mnie ?? Proszę o odp 

http://tnij.org/6hhil74

(j24) #3

Pytanie do Poczty Polskiej a nie do urzytkowników tego forum :slight_smile:

A o ile można na to odpowiedziec to przydałaby sie trasa przesyłki - ile km?

A poza tym taki list to idzie raczej wolno bo w jego definicji nie chodzi o krótki czas a o pewność że dojdzie. Każda placówka pocztowa rejestruje fakt jego przyjęcia i odesłania dalej.

(apanasiuk) #4

Adresat otrzyma list w ciągu trzech dni roboczych po dniu nadania

(Kaliber9971) #5

Czyli kiedy mógłbym sie spodziewać tego listu ? 

Bo to nie jest zwykły list , tylko w nim telefon (iphone 4s)

Dni robocze to dni od poniedziałku do piątku (chyba że wypada jakieś święto). Do trzech to chyba potrafisz już policzyć.

Poza tym, kto normalny wysyła telefon listem poleconym?

(matty24) #7

Tego nie przewidzisz. Czasem może dojść po 2 dniach a czasem nawet do 2 tygodni.

(Kaliber9971) #8

Koleś nie miał pudełka od telefonu… Może poprostu wygodniej mu było wysłać listem ;)) waga tej paczki wynosi 0,147g

a iphone 4 wazy 140 wiec to chyba to :smiley:

(Longhorn2009) #9

To bez ładowarki też musi być.

Ciekawe czy choć pochodzenie pewne…

(Kaliber9971) #10

Niee. po prostu wyslał sam telefon i sam kabel usb bez ładowarki itd…

(pocolog) #11

Nie zdziw się kiedy otworzysz kopertę i ekran będzie popękany. Takie listy nie są ubezpieczone i reklamacji na poczcie ci nie przyjmą. To częsty numer “sprzedawców” :wink: Uszkodzony już ładują do koperty.

edit.

Ja bym nawet nie otwierał koperty tylko odesłał. Chyba że masz zaufanie do sprzedawcy (konta z pierdyliardem pozytywnych komentarzy raczej będzie szkoda zaryzykować wysyłającemu ale takie z setką to już żaden problem)

(Gg33) #12

serio? telefon do koperty (i to jeszcze iPhone) i wysyłka listem EKONOMICZNYM? przecież to niedorzeczne. list ekonomiczny to zwyczajny list, tylko musisz potwierdzić jego odbiór. w żaden sposób nie zabezpiecza Cię to przed zniszczeniem zawartości listu. a jak myślisz, że Twój list zostanie delikatnie potraktowany przez PP to uważaj, bo się możesz zdziwić. 

(Frog) #13

Nie przesadzacie trochę? :roll:

(pocolog) #14

Nie. Miałem podobną sytuację, na szczęście telefon tylko za 400zł. Zapakowany w oryginalne nieuszkodzone pudełko a w środku popękany wyświetlacz. Poczta nie przyjęła reklamacji bo po pierwsze przesyłka nieubezpieczona a po drugie opakowanie nienaruszone. Sprzedawca poszedł w zaparte że spakował telefon sprawny i sam sobie go rozbiłem. Na policji dowiedziałem się że takie sprawy to nie rzadkość i mogą podjąć czynności za wyłudzenie lub próbę oszustwa, ale odpuściłem bo więcej by to zamieszania kosztowało niż wymiana ekranu warta. Lekcję od życia odebrałem opłaciłem i jestem bogatszy o doświadczenie :wink:

(zeki) #15

Na poczcie to mi kiedyś miskę olejową ukruszyli w roku i to naprawdę niemalo (aluminiowa ale gruby kawał metalu). Sam list może i 2 tygodnie iść jak ktoś wyżej napisał. 3 dni to minimum.

(Karol Pokidko) #16

Ja dostaje je po 3 dniach