List zwykły

ile idzie list zwykly piorytetowy i na jakiej to zasadzie tzn musze isc do okienka i wyslac takim listem, czy wzuca sie do skrzynki czerwonej ?

aaha i czy listonosz wzuca do skrzynki w bloku, czy musi podpisac taki pioorytetowy Odbiorca ?

Ile idzie to akurat różnie bywa ale tak do 3 dni i tak nadaje się go w okienku a odbiorca musi pokwitować odbiór takiego listu , więc o wrzucaniu go do skrzynki nie ma mowy.

Co się będę rozpisywał: http://www.poczta-polska.pl/dtf_listp.htm poczytaj sobie.

Google nie boli.

Dodane czwartek, 11 lutego 2010, 19:19

Zwykłego priorytetu się nie kwituje,listonosz zostawia po prostu w skrzynce.

Musiałby być priorytetowy polecony żeby wymagał podpisu przy odbiorze

chodziło ci o list polecony.

A tak w ogóle to nie wysyłam priorytetem od kiedy dowiedziałem się od pracownika poczty, że priorytety i zwykłe to dwie kupki obok siebie. Jeśli jest średnia ilość listów do dostarczenia to biorą jedną i drugą a dostarczenie ich jest czasowo takie same.

W przypadku dużej ilości przesyłek, sortownia bierze priorytety w pierwszej kolejności ale takich okresów w roku jest niewiele, wiadomo przed świętami.

zresztą ja i tak to wysle do kogos z mojego miasta, to pewnie szybko dojdzie co ?

a i jeszcze czy koperta moze byc czerwona o ? obojetnie jaka koperta tak ?

Nie koniecznie, zależy gdzie jest sortowania. Np.jeśli mieszkam w Żywcu i chce wysłać list osobie również z Żywca to po dostarczeniu go na poczte list wędruje do Bielska (sortownia) i dopiero z powrotem do Żywca. Trwa to do trzech dni. A jeśli wysyła ktoś z Bielska do Bielska to zazwyczaj jest on na drugi dzień u odbiorcy.

mam jeszcze takie pytanie, czy zna ktos wymiary koperty ktory mozna wzucic do skrzynki pocztowej ?

Zerknij tu: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help … miary_list

nic z tego nie kumam, czy moglby mi ktos podac jakie sa maksymalne wymiary koperty wzucanej do szkrzynki, list zwykly.

Ile masz lat? Wszystko jest pięknie napisane pod tym linkiem, który podałem.

* GABARYT A to przesyłki o wymiarach:

      MINIMUM - wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm,

      MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm.

    * GABARYT B to przesyłki o wymiarach:

      MINIMUM - jeśli choć jeden z wymiarów przekracza wysokość grubość 20 mm lub długość 325 mm, lub szerokość 230 mm,

      MAKSIMUM - suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm.

Akurat to dotyczy paczek :slight_smile:

Też nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Po Tobie się tego nie spodziewałem… :o

Odwołuję to, po prostu nie wszedłem w ten link, a zasugerowałem się Twoim cytatem, wszystko wskazywało że dotyczy to paczek (określona była grubość). No ale list też może mieć jakąś grubość.

Maksymalne wymiary dla listów są takie: suma długości, wysokości i szerokości nie może przekroczyć 90 cm, a żaden z tych wymiarów nie może przekroczyć 60 cm. I jest to tzw. gabaryt B. A jeśli wymiary listu nie przekraczają jednocześnie: 2 cm x 32,5 cm x 23 cm, jest to tzw. gabaryt A - rozróżnienie to jest ważne przy wycenie przesyłki.