[Lista] Aktualna lista Producentów zasilaczy - Modularne/Pół-pasywne chłodzenia


(Illutorium) #1

Aktualna lista zasilaczy wsród Modułów/Pasywnośći chłodzenia
Lista producentów:

Klasa Premium: Enermax (Pasywne chłodzenie oraz Pełna Modularność)
Sztandar: Seasonic (Focus Gold jest pół-pasywny - są modele nawet pasywne|a Seria z 550W okablowanie jest w pełni modularne powsród serii “Focus Gold”),Corsair (w szczególnośći “SF” do Small Form Factor do zbudowania Nisko-profilowej płyty głównej {tj. do Windows 3.1 bez Ethernetu|Pentium III 1400s/Riva TNT2}/RM do Obudów z serii “Micro/Midi Tower” - Różne modele poza dwoma są dostępne.|Obydwie mają chłodzenie pół-pasywne przy czym dobór nie sprawi już problemu|Okablowanie Zwykłe {VS/CX bez literki “M”}/Pół-modularne {CX z literką “M”}/Całkiem Modularne),EVGA,FSP
Warte uwagi w dzisiejszych czasach: BeQuiet,SilentiumPC,Modecom Volcano (Bronze/GOLD|Pół-modularne/Modularne),Chieftec
Warte na wypadek mocnej oszczędnośći zewnętrznej [Brak modularnośći oraz pół-pasywnego chłodzenia]: NeoTec Magnus (z Nowszych półek mają wsparcie przy 8-pin do AMD Kaveri|Jedyna firma która nie skubneła się na “Czarną listę” i dobrze bo mało jest prawdopodobne żeby tak się stało.),LC-Power (ze serią “Bronze”|O ile “Modecom Volcano” może być już spokojnie polecane bez żadnego zawahania to z “LC-Power”'em dałbym daną szansę bo jedyna firma która mogłaby wychodzić spoza planu czarnej listy bez szwanku) oraz Akyga (W przeciwieństwie do “Bandit Power” nie byłaby zbytecznie zła ale chociaż też zbytnio dobrego dałoby powiedzieć jeśli chodzi o zwykłe zasilacze - bo o ile te z certyfikatami próbują już naprawić po tym reputację to z częstszymi odesetkami “harczącymi radiatorami” spotykałem z jednym egzemplarzem zanim nadeszła “modularność kabli”)
Czarna lista czyli Dobre tylko “na Samochodowe kaseciaki” chyba że ktoś umie dość dobrze wymienić kondesatory to mogłby spróbować więc jeśli ktoś jest Amatorem niech lepiej nie kupuje {Na razie nie widać z tych dwóch opcji|Więc ta lista jest rekomendowana “do obiekcji” a nie “do kupowania” ale jest też opcjonalna którą daje się znaleźć nie jednokrotnie wsród czarnej listy): Bandit Power,Whitenergy (Rebranding z 4World znane z Akcesorów),Codegen (znany by był jako “PatolGen” - ale to było do przewidzenia…)

Ogólnie jeśli chodzi o ogólny zakup to nie musi być wszystko na “Nowe” (tj. Opisuje przy “Warte na wypadek mocnej oszczędnośći zewnętrznej”)|Na liście jest wymienione popularne marki które są najczęściej kupowane ogólnie.
Producenci są różni - w tym się zgadzamy,ale listy też bywają różne. Powsród z zasilaczy ze czarnej listy już lepiej jest kupić te które są “pierwowzorcami” tj. “Segotep”,Więc lista jest preferencyjna ale zbliżona już do obiekcji.

Polecane kondesatory (Nichicon/Rubycon) są na stronie japońskiej które o tym opisują -> capacitor.web.fc2.com (z Prostymi Obrazkami {tj. “Good Cap”}: więc nie ma problemu.)


(DewX) #2

Ale nawalone tekstem, nie da się każdego opisanego od nowej linijki ?


(krystian3w) #3

Widać się nie dało, chciałem to przerobić na tabelę i dodać jako odpowiedź ale ciężko taki gniot przetworzyć.