Lista gości, odwrócenie imie-nazwisko na odwrót

Witam, organizuję nie małe wydarzenie i mam mały problem, mianowicie mam listę gości zapisaną w Wordzie w formacie imie nazwisko, jednak przy selekcji narzucono zalecenie nazwisko imie. Ręczne przerzucanie odpada, ponieważ to około 600 osób. Czy może da się jakoś wkleić do Excela, tak aby każde słowo byłoby w oddzielnej komórce (czyli wtedy nazwisko byłoby w innej i imię w innej)? Liczę na Waszą pomoc ;).

Pozdrawiam.

Wklej specjalne :stuck_out_tongue:

Możesz rozjaśnić, bo szczerze nie rozumiem :)?

Zaznacz wszystko, Wstawianie -> Kliknij na Tabela -> Konwertuj tekst na tabelę -> na dole zaznacz Inne i zamiast myślnika daj spacje -> OK. Teraz sobie skopiuj całą kolumnę z nazwiskami do Excela a potem Imiona :wink:

Zrobiłem tak jak mówisz, do kliku ‘Kliknij na Tabela’ mam takie coś http://screenshooter.net/4462710/ejpjmbn i nie wiem gdzie jest ‘Konwertuj tekst na tabelę’

Opisywałem to dla tej listy co masz w Wordzie :slight_smile: Jak skopiowałeś z Worda i wkleiłeś do Excela i masz imiona i nazwiska w osobnych kolumnach to po prostu zaznacz pierwszą kolumnę i przy krawędzi będziesz mieć taki kursor z strzałkami w każdą stronę to przytrzymaj i przenieś tą kolumnę w inne miejsce :slight_smile: