Lista obowiązków pracownika - potrzebna pomoc

Witam,

Plan jest taki:

Monitor dotykowy na zakładzie produkcyjnym. Pracownik podchodzi, wciska swoje nazwisko, następnie pokazuje mu się lista zadań do zrobienia. Po wybraniu zadania pokazuje mu się krótka instrukcja oraz pracownik po zakończeniu “wciska” przycisk z ilością godzin jakie poświęcił na to zadanie.

Mam problem tego typu, że nie potrafię wymyśleć w czym to zrobić.

Myślałem nad bazą danych i zrobić to do przeglądarki. Wazne jest to żeby osoba przydzielająca zadanie miała łatwo (np. wybiera nazwisko->wpisuje zadanie->koniec).

Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam.

Najlepiej zrobić chyba w tym, w czym potrafisz i czujesz się pewnie. Baza danych rzeczywiście może się tu przydać, ale to zależy jak wielu jest pracowników.

Pracowników jest około 30. Tylko problemem jest to że nie mam pomysłów JAK to zrobić. Nie chce myśleć nad wszystkim od zera tylko skorzystać z jakiegoś skryptu gotowego.

Nie potrafiłem nic znaleźć co mogłoby się nadać dlatego proszę o pomoc.

Dla ciebie moim zdaniem najłatwiej byłoby to zrobić w PHP. Z tym, że wtedy do tego dochodzi to, że na tym komputerku musi być uruchomiona przeglądarka internetowa.

harry127 , już prościej przeglądarkę niż cały mechanizm bazodanowy.

Dlaczego? Ja najszybciej bym to zrobił w pythonie + np. tkinter (wbudowany, nie trzeba doinstalowywać) lub qt4 (pyqt4).Odrazu mamy bazę danych (sqlite)

Dla tego że instalacja przegłądarki potrwa szybciej niż instalacja tego pytona. Zdanie było adresowano do harry127 , który jako wadę rozwiązania PHP przytoczył niezbędność instalacji przegłądarki. Wypowiedzi należy rozumieć w kontekście. :lol: