Lista supportowanych CPU przez MD 8080

Witam wszystkich. Szukałem w sieci, lecz bez skutku, listę CPU obslugiwanych przez MD-8080, jest to OEM od MSI o oznaczeniu MS-7012. Aktualnie w socket-cie siedzi P4 Northwood 2.4GHz. Nie wymagam od tego zestawu cudów, używany jest głównie do czytania wiadomości w sieci lub prostych gier typu Mario. Znalazłem jednak na aukcjach internetowych procesory Core2Duo, lub Pentium Dual Core na podstawce PGA478, w dodatku za śmieszne pieniądze. Pytanie czy ta płyta je obsłuży?

Pozdrawiam.

Witam,

CPU

Supports Socket 478 for Intel® Pentium 4 (Socket 478) processor

Supports Socket 478 for Intel® Northwood/Prescott processor

Supports up to 3.2 GHz P4 processor

Pozdrawiam

O C2D pod socket 478 zapomnij.

Czyli sprzedawcy na tych aukcjach wypisują bzdety. Jednakże pewnosci nie miałem, ponieważ znalazłem ofertę płyty głównej z tym socketem i procesorem Celeron D.

Dziękuję za odpowiedzi. Poszukałem dokladniej i faktycznie ta płyta nie obsługuje żadnych dual core. Tak jak pisałem wcześniej, niektórzy ludzie nawet nie wiedzą czym handlują i jeszcze innych w błąd wprowadzają.

Zamówiłem P4 Presscot 3GHz 1M Cache HT i zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji z 2005. Mam nadzieję, że będzie to jakoś śmigać. Do czytania wiadomości w sieci i grania w proste gierki napewno wystarczy.

Pozdrawiam.

Prescott to straszna grzałka. Nie myślisz o małej modernizacji na coś bardziej współczesnego? Choćby am2 i athlon to groszowy koszt modernizacji, a wzrost wydajności znaczny bez windowania temperatur.

Generalnie komputer należy do mojego taty. Bardzo mało go używa, chyba że, od brata syn przyjeżdża to w coś tam gra. Do tej pory był w nim PentiumD 2x 2.8 GHz na płycie. ECS P4M800 Pro-M. Ale ta płyta już wiele razy przeszła operację w swoim życiu, z udziałem lutownicy. Jej żywot się skończył. Włożyłem do tego komputera to co mialem pod ręką. Ogólnie nawet dobrze to działa z grafiką. Radeon X1650 i 2 GB RAM DDR na Windzie7.