Lista telefonów obsługujących wifi calling?

Czy dałby ktoś linka do wiarygodnej listy modeli telefonów samsung które obsługują wifi calling? To dla mnie ważne.

Sprawdź na stronie operatora.

Na stronie nju mobile nie ma takiego wykazu chyba, że obowiązuje to samo co w Orange?

No nie do końca u operatorów jest tak samo z tym samym modelem fonu. Nawet taka uwaga jest zawarta na stronie Orange tam gdzie opisują co to wifi calling i jak korzystać.

Możesz spróbować wyszukiwać je na:

W tabelce jest matka Orange ale dla telefonów 8 letnich może być luka, że nie testowali lub nie mają danych (rzadziej, że wymaga brandowania operatora - lub grzebania po roocie).

Chodziło mi o smartfon do 1000 zł z funkcją wifi calling dla osoby straszej - nie musi być koniecznie samsung bo każdy będzie lepszy od aktualnego


Pewnie trzeba by wziąć kartę sim i ktoś np. w media expert doradziłby i od razu sprawdził z kartą czy działa na jakimś modelu.

Bzdura, oni mają jak najwięcej sprzedać a nie doradzać. Do 1000 to któraś z Motoroli np. Na listach jest sporo Samsungów ale nie brałbym żadnego do 1000zł.

A dlaczego akurat wifi calling? I to w jakimś dziwnym nju mobile? Nie lepiej przejść do operatora który ma lepszy zasięg w Twojej okolicy?

Chyba nie znasz tej sieci, ale nie pisz o „dziwnym”.

Sprawdziłem ofertę - w niczym nie jest lepsza od ofert Orange’a, Plusa czy T-Mobile’a.

Dlaczego nju mobile? - no bo już ktoś ma kartę sim i abonament w nju i nie chce zmieniać a co do zasięgu to u mnie żaden operator nie ma normalnego zasięgu dlatego wifi calling. Tyle, że chyba żadna motorola do 1000 zł nie ma wspieranego wifi calling wg tej listy https://www.orange.pl/medias/omni/lp/b2c/inne/wykorzystaj-siec/Telefony_VoLTE_Wificalling.pdf

Zapomniałeś napisać, że dla Ciebie. Nie oceniaj tylko wg swoich potrzeb. Jest tak samo „dziwny” jak wszystkie inne.

G34 5G, G54 5G. Około 1100 zł G84 5G

Xiaomi wersje z MTK 8100 mają, ale marnie działa.
Realme GT Master Edition ma i działa znakomicie.
Z tanich tylko na tych się bawiłem.

Niektóre modele u jednych działają u innych nie.
Niektóre niby mają funkcję, i działają, ale zrywa, albo są problemy. Najlepiej sprawdzić jak działa. Można to zrobić bez łączenia z kontem Google i producenta. Nawet bez zrywania folii.

Cytat

Czyli jak można sprawdzić? Przy Realme GT Master Edition na liście telefonów ze strony orange pisze że nie wspiera wifi calling - to nie sugerować się tym wykazem?

Czyli mieć w ręku i sprawdzić, bo widziałem już dwa takie same, w których na jednym działało a na drugim nie. Prawdopodobnie kwestia softu, dystrybucji.

Nie sugerować się żadnym wykazem.
Funkcja WiFi Calling jest zależna od możliwości telefonu (wbudowana lub przy pomocy dodatkowego oprogramowania) i tego co oferuje operator dokładnie dla tego modelu urządzenia.
Te dwa warunki muszą być spełnione.

A z takiej tanizny za 800 zł który już lepszy byłby - niby obydwa są na liście wspieranych telefonów z wifi calling - lista nju mobile i orange się pokrywa.
SAMSUNG Galaxy A05s 4/128GB 6.7" 90Hz Czarny SM-A057 Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert
lub
REALME C55 8/256GB 6.72" 90Hz Czarny Smartfon - niskie ceny i opinie w Media Expert
Jutro wezmę kartę sim i wypróbuję obydwa - tryb samolotowy z włączonym wifi czy będzie działał wifi calling.