Lista Usług Vista

Czy jest gdzieś opisana lista wszystkich usług Visty??

Które uwalić co i jak zoptymalizowac itd??

A moze bawił sie ktoś juz i mogłby zapodać liste usług jak ma skonfigurowana?

Najpierw poznaj normalne kaprysy Visty a potem grzebanie pod maską bo będzie klops :frowning:

Pozdrawiam

Takiej uniwersalnej listy nie ma, bo i po co? Każdy używa komputera do czego innego i jednemu potrzebne są pewne usługi, innemu zbędne. A faktycznie lepiej uważać z tym wyłączaniem, bo można coś “skopsać”.

Własnie po to lista z opisanymi usługami i ich zaleznosciami zeby pogrzebac a nie skopac :mrgreen:

Mnostwo z nich bylo w XP , czesc została zmodyfikowana na potrzeby Vista, czesc jest całkowicie nowych a niektórych wogole nie ma z tym ze ich akurat jest najmniej. A mnie akurat chodzi o te nowe i zmodyfikowane których trzeba sie domyslac i wtedy faktycznie mozna niezle namącić. Czesc powyłaczałem, odzyskałem jakies 120MB Ram, poki co wszystko działa

Poki co dałem ciała ze sterownikami NVidii do 7900GS :? bo mi w hibernacji wywala grafike :frowning: widze ze ta karta sławna jest na forum i na chwile obecna to moja jedyna bolaczka. :mrgreen:

to może podaj jakie usługi wyłaczyłeś, system szybciej się ładuje ?

…“i odzyskałem 120MB ram”… powiedzmy tak…nie mamy na czym to nie instalujmy.

…powiedzmy tak…to nie jest odzyskanie 120 MB dla samej ideii odzyskania tylko:

  1. Mniejsza ilosc usług (wylaczone zbedne) szybsze ładowanie systemu który jest mniej obciazony procesami których albo nie uzywa albo Ty nie wiesz ze sa właczone

  2. Mniej obciazony system znaczy wydajniejszy, szybszy, lzejszy = ZOPTYMALIZOWANY! !!

  3. Mniej usług = mniejsze prawdopodobienstwo wykrzaczenia sie systemu przez błedy krytyczne, konflikt z innym oprogramowanie a przedewszystkim mozliwosc wykorzystania RAM dla innych celów niż zbędne usługi podarowane nam przez Bill’a :mrgreen:

Mogłbym tak jeszcze dlugo wymieniac…ale po co…i to nie chodzi o to czy sie ma 1 GB czy 4 GB sa rzeczy które sie poprostu robi zeby byl porzadek.

A słyszałes o usługach które potencjalnie(mowie potencjalnie bo Vista póki co nie została złamana) obnizaja bezpieczenstwo systemu?? Na razie takowe dziury nie zostały opisane ale skoro wiekszosc usług z XP zostala przeniesiona do Visty to prawdopodobienstwo złapania jakiegkolwiek syfu wzrasta z kazdym dniem.

…powiedzmy to tak…nie mamy pojęcia o czym mówimy to sie nie oddzywamy…

@ Aero

Oki, postaram sie jutro opisac które wyłaczyłem i chociaz o czesci z nich opisac do czego słuza. Własciwie nie wiem wiecej niz TU zostało opisane a tych których nie ma w XP a sa w Viscie powyłaczałem “na czuja” zobaczymy co z tego wyjdzie.

P.S. Nie wiem jak wyglada roznica pomiedzy np Home a Ultimate. Napewno jakas musi byc ale gdzie,co i jak tego nie wiem. Sam ma Business i narazie na niej zostane.

http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

Tutaj jest fajny artykul ale jest przeznaczony dal wersji angielskiej :confused:

Czy mogłby ktoś wkleić na forum poslkie nazwy tych usług?

michal_fm

Cos chyba picujesz:)

Proszę, rozwiń wypowiedź bo nie bardzo wiem jak Ci odpowiedzieć.

No to w takim razie mogę napisać co ja mam wyłączone na Vista Ultimate PL:

Usługa powiadamiania SL UI

Autokonfiguracja sieci WLAN

Dostęp do urządzeń interfejsu HID

Dysk wirtualny

Dzienniki wydajności i alerty

Host urządzenia UPnP

Karta inteligentna

Konfiguracja usług terminalowych

Kontrola rodzicielska

Odnajdywanie SSDP

Pliki trybu offline

Pomoc TCP/IP NetBIOS

Przeglądarka komputera

ReadyBoost

Rejestr zdalny

Replikacja systamu plików DFS

Routing i dostęp zdalny

Serwer

Usługa bramy warstwy aplikacji

Usługa Czas systemu Windows

Usługa raportowania błędów systemu Windows

Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player

Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

Usługi terminalowe

Windows Defender

Już nie pamiętam ile RAM-u dzięki temu uwolniłem, ale nie odczułem aż tak bardzo wzrostu wydajności.