Lista usuniętych domen


(Borneq) #1

Nie znalazłem listy wszystkich zarejestrowanych domen, czy jest taka? W jaki sposób samemu sprawdzać czy istnieje jakaś domena, czy standardowym sposobem jest próba znalezienia IP dla nazwy?

Lista usuniętych domen znajduje się na http://www.dns.pl/deleted_domains.txt np smolna.pl; gdy chcę sprawdzić na http://www.domeny.pl/domeny-internetowe.html wtedy otrzymuję informację że domena jest zajęta, czy to oznacza że została automatycznie przechwycona przez roboty? Ale rejestracja trwa trochę, w http://www.domeny.pl potrzebny jest skan dowodu osobistego i rejestracja nie jest szybka.

Gdy tą domenę wpiszę w rejestracjadomen.pl mam komunikat: "Domena smolna.pl nie jest dostępna, domena jest zablokowana w celach reklamacyjnych." co znaczyło by że nie jest jeszcze przechwycona.

Jest jeszcze coś takiego jak opcje na domenę, kosztuje 40 zł, można czekać 3 lata a nie ma pewności że się dostanie. Jest problem: jeżeli właściciel domeny mógłby w jakiś sposób sprawdzić że ktoś wybrał opcję, to nie zrezygnuje.

Czy opcja na własną domenę to sposób na tańsze przedłużenie?