Lista wyboru systemu tylko jeden Win7

Witam,

Przy włączaniu laptopa wyskakuje mi lista z wyborem systemu operacyjnego chociaż, że mam tylko jeden system. We właściwościach mojego komputera w sekcji: “Uruchamianie i odzyskiwanie” mam zaznaczoną pierwszą opcję i odznaczoną drugą tak samo jak na dwóch innych komputerach, jednak problem nadal występuję.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Może spróbuj odznaczyć pierwsza opcje “czas wyświetlania listy systemów operacyjnych” wtedy będzie ci się uruchamiać tylko domyślny system a przynajmniej tak powinno być.

No ale w razie czego tracę możliwość wejścia np: w tryb awaryjny.

Wcale nie tracisz , tryb awaryjny to nie system który może być na liście a uruchamiasz go standardowo przez F8 (jak by co to sprawdzałem)

Użyj EasyBCD http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Pro … 12231.html

Albo uruchom środowisko odzyskiwania i skorzystać z Narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Odznaczyłem tą pierwszą opcję tak jak kazaliście i nie mam już listy ale teraz jak kilkami podczas włączania komputera F8 to nic się nie dzieje. Nie mogę wejść w tryb awaryjny, ponieważ system dalej uruchamia się normalnie.

Nie ma jakiejś komendy do wiersza poleceń, która by przywróciła wszystkie ustawienia domyślnie i przypisała wszystko na nowo ?

klawisz f8 naciskasz od początku włączenia komputera jeśli pojawi się lista bootowania z urządzeń(napęd optyczny,dyski,pendrive)wybierasz dysk i dalej naciskasz f8 i powinno wejść do wyboru trybu uruchomienia windowsa.

możesz usunąć 1 wybór programem easybcd(link wyżej)ale po usunięciu dalej może się pojawiać wybór systemu

Jeśli tak się boisz wyłączyć opcji która jest wyłączona przy 1 systemie operacyjnym to ustaw czas na 0 sekund

Zapoznaj się z moją poprzednią wiadomością. Użyj EasyBCD, w razie problemów skorzystaj z http://translate.google.com/ i usuń wpis systemu operacyjnego, którego nie używasz. Pozdrawiam.

Ale wy chyba nie rozumiecie. Mam jeden system i mam tylko jeden wpis a lista i tak wyskakuje.

panel sterowania->system->zaawansowane ustawienia systemowe->uruchamianie i odzyskiwanie->odznaczasz czas wyświetlania listy systemów operacyjnych