Listwa antyprzepięciowa do komputera

Witam, szukam listwy antyprzepięciowej do komputera do jakiś 100 zł, może być nieco więcej, może mniej. Szukając na internecie zobaczyłem dwie listy nad którymi się zastanawiam, a mianowicie Listwa BRENNENSTUHL Secure-Tec H05VV-F (3 m) z 6 gniazdami Listwa zasilająca Brennenstuhl Secure-Tec 15.000 A, czarna, 6 gniazd, 3 m (1159541376) - Opinie i ceny na Ceneo.pl i Acar S8 Pro z 8 gniazdami Listwa zasilająca HSK DATA ACAR S8 PRO ,8gniazd/cz. (ALP-ACARS8pro---0N) - Opinie i ceny na Ceneo.pl . Która z nich jest lepsza i bardziej opłacalna? Opłaca się dopłacać do tej pierwszej, droższej? Do listwy będzie podłączony komputer i jakieś ładowarki, zależy mi na minimum 6 gniazdach. Dzięki za wszelką pomoc.

Obejrzyj sobie film w tym artykule. Zobaczysz że niekoniecznie zawsz tak warto wydawać na coś co niekoniecznie ma sens.

A jeśli już i tak chcesz kupić to bazuj na tych elementach co on pisze. Nie ważna firma ważne aby były takie rzeczy lub ich nie było o których tam wspomina.

Cześć,

Generalnie dobrze byłoby wiedzieć jaką masz instalację w miejscu montażu. Jeżeli to stosunkowo nowe budownictwo to najważniejszy jest przewód, gniazda i wtyczki.

Wariant nr 1 przewód 3x1,5mm2 3,5kW
Wariant nr 2. przewód na 3x1 albo 3x0,75 mm2. 2,3kW

Z tych dwóch tylko pierwszy jest sensowny jeżeli chodzi o moc. Jeżeli masz ogranicznik przepięć w bloku albo w domu to kup taki jak Ci się podoba tylko policz moc jaka będzie nim płynąć. Jeżeli nie masz ogranicznika w instalacji to kup coś co ma dodatkowo diodę albo warystor. Tak naprawdę dopóki nie otworzysz listwy, dopóty nie zobaczysz jakiej jest on jakości. Widziałem już dużo różnych wynalazków co w środku były np. łączone przewodzikiem 0,75mm2 i cały ten gruby kabel dochodzący do listwy był na nic…

《Każdy orze, jak może. Tu może, tam nie może》

Raczej jest to stare budownictwo, wynajmuje pokój, więc nie bardzo mam pojęcie za bardzo też o co chodzi. Jeżeli chodzi o te listwę z warystorem czy diodą, to jakie byłyby dobre i w miarę tanie? Do 200 zł w takim razie chciałbym się zamknąć, jeżeli jest jakaś konieczność dopłaty

Za 200zł to sobie kup kontroler napięcia, wsadź w bezpieczniki i masz mega listwę na cały dom, i do tego o wiele skuteczniejszą.

To nie takie proste.
200 zł i kontroler napięcia? To nie takie proste

"Listwa przeciwprzepieciowa montowana przy komputerze to typ 3 ograniczników przepięć, który musi być poprzedzony typem 2 i typem 1 montowanymi najczęsciej w rozdzielnicy. Jeśli tej ochrony zabraknie, lub będzie słaba albo źle podłączona (np. zbyt długie przewody łaczące ogranicznik przepięć T1 T2 z przewodami zasilającymi i lokalna szyną wyrównania potencjałów). Typ 2 ogranicznika przepiępięć trzeba powielić minimum co 10m licząc po długości przewodów.

A potem pytanie:
Czyli jeśli od rozdzielnicy w której jest zamontowany ogranicznik przepięć T1,T2 do komputera jest odległość 15 m licząc po dlugości ułożonego w ścianie przewodu, to przed komputerem nalezy zamontować ogranicznik przepięć T2 i dopiero za nim zamontować T3 np. w postaci listwy przeciwprzepięciowej.

Czy pełne zabezpieczenie?
Poczytaj fachowca ( Piotr Bilik)

Łatwe nie jest tym bardziej że:
„Podsumowując i cytując mojego kolegę, w większości przypadków jest tak:
Klient udaje że płaci, producent udaje że chroni”. / Bilik/

Kontrolery można kupić już za kilkadziesiąt zł.

Na Amazonie też jest dostępny, ten model.

Jeśli masz tam instalację elektryczna starego typu to odradzam stosowanie listew antyprzepięciowych. Pytanie: masz gniazda elektryczne z bolcem?

Najpierw musisz zainstalować gniazdo z „uziemieniem” skutecznym, następnie myśl o listwie antyprzepięciowej.

Tak, mam gniazda z bolcem. Szczerze mówiac nie znam sie na tym i nie wiem jaka to instalacja elektryczna, ale na pewno bezpieczniki są takie okrągłe, a sam blok jest dość stary, zdarzały się też wywalanie korków jeżeli piekarnik i elektryczny czajnik chodziły razem.

To że masz z bolcem to nie wszysko. ale czy tam jest coś podłączone i jest skuteczne uziemienie.

Najlepsze są te zerowane. Jak przepali się kabelek masy to zamieniają się w przenośne krzesła elektryczne łącznie z obudowami pralek, lodówek, komputerów itd. podobnie jak zostanie zamieniony gdzieś na bloku.

1 polubienie