LITE-ON DVDRW SH-16A7S - błędy podczas instalacji

Witam! Kolega kupił sobie komputer. Ma dysk SATA-II i nagrywarke LITE-ON DVDRW SH-16A7S. Płyta główna to MSI K9N SLI. Jego problem polega na tym, że nie może ani jednej gry zainstalować gdyż zawsze wyskakuje jakiś błąd! Czasem instalacja dojdzie do 50% i wywala błąd, czasem nawet nie zacznie się instalować (gdy wybiera ścieżkę gdzie ma być zainstalowana gra, a potem kliknie na instaluj to wyskakuje błąd). Błędy wyskakują różne. Dla każdej gry inny. W BIOSie ma ustawione tak:

Filmy z płyt chodzą, muzyka chodzi, kopjuje wszystko, obraz płyty da się zrobić (gdy zrobie obraz płyty i zamontuję wtedy gra się zainstaluje poprawnie!)

Nie wiem jaka może być tego przyczyna. Wydaje mi się, że nagrywarka jest ok.

Tutaj jest raport z Everesta:

Windowsa zainstalowali kumplowi juz w sklepie dlatego nie wiem czy instalacja przebiegla bez problemu (zainstalowali mu też grę dołączoną do karty graficznej). Oczywiście gry są oryginalne! Na jego starym kompie wszystko się instaluje. Reinstal nie wchodzi raczej w grę.

Bardzo proszę o pomoc…

Spróbuj zainstalować Windows Installer 3.1 ze strony Microsoftu. Albo podaj adres mail to ci prześlę pocztą.

Tak, to powinno pomóc. Mnie się przez brak tego nie chciał Norton 2007 zainstalować. Jak to wgrałem to od razu wszystko śmigało :slight_smile:

Zainstalowałem Windows Installer 3.1 i nic nie dało. Gry z obrazu instalują się poprawnie, a z nagrywarki coś się nie chcą (nie wszystkie, pare gier dało się zainstalować). Zmiejszyłem też prędkość odczytu nagrywarki programem NeroDriveSpeed do 8x i to też nic nie dało…

System jest czysty, brak syfu (kumpel nie ma neta, oryginalny system i oryginalne gry, zresztą komp może ma z tydzień).

Czasem błąd wyskoczy na początku instalowania, a czasem przy instalacji tej samej gry błąd wyskoczy już nawet przy 50%.

Może to wina podłączenia nagrywarki? Nagrywarka jest z tego co wiem na SATA i dysk też. Może coś w BIOSie trzeba ustawić?

A płyty nie są zniszczone?

Na pewno nie. Z kolegą sprawdzaliśmy płyty na moim komputerze i wszystko się zainstalowało bez problemów. Zresztą kumpel bardzo dba o płyty.

Jaki błąd wyskakuje przy instalowaniu tych gier ?

Błędy są naprawdę różne. Ile gier tyle różnych błędów. Od błędów instalatora, błędów CRC, uszkodzonych plików CAB, po uszkodzenia instalatora. Jak coś to moge screena błędu jakiegoś zrobić i pokazać. Ale naprawdę ile gier tyle błędów.

Każdy napęd jest inny. To że u kolegi działa, nie znaczy, że płyty są w 100% sprawne. Różna moc lasera, dokładność odczytu itp.

Sprawdź pamięci RAM memtestem, oraz wcześniejsza diagnoza. Sprawdź inny napęd na tym samym komputerze/twój napęd na innym komputerze.