LiteOn DH20A3H problem z odtwarzaniem płyt

(Kam5) #1

Mam problem z tą nagrywarką dvd a była wymieniania niedawno. Problem tkwi w tym że aby czytała filmy(chociaż zawartość płyty otwiera a filmu już nie) muszę kompa uruchomić ponownie żeby działało dobrze. Za to nagrywarka cd którą mam już ze 4 lata nie ma żadnych problemów z czytaniem tych samych płyt. Firmware mam z marca tego roku. Szukałem po necie i próbowałem różnych sposobów i nic nie pomaga. Kodeki też są nowe.

ps. Ciekawi mnie czego odtwarza dopiero po ponownym uruchomieniu kompa. Może to wina systemu?

(Kabuto1378) #2

czy mógłbyś bardziej przejrzyście opisać problem. Cd nie odtwarza filmów? Tylko filmów czy ogólnie nie może otwierać plików na płycie, jak nie otwiera filmów to może brak odpowiednich kodeków i/lub odpowiedniego “player-a”.

Czyściłeś napęd specjalną płytą?

(Maniekz1985) #3

Po pierwsze napęd to szrot jak każdy LiteOn(umoczyłeś kasę i tyle, trzeba było brać Pioneer’a DVR-115D ATA/215D SATA), dziękuje za uwagę :slight_smile:

Po drugie…

Się zdecyduj, w końcu occb…

A jeżeli masz drugi napęd CD to go odłącz, ew. jak je masz na jednym IDE podłączony to na DVD ustaw zworkę master a na CD slave(ofkoz wpinając je odpowiednio pod master i slave)…

(Monczkin) #4

Proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj regulamin pisania na forum.

(Kam5) #5

Wyszło na to że przyczyną tego był mój słaby zasilacz. Pożyczyłem od kolegi zasilacz i działa już wszystko dobrze:)