LiteOn DH20A3H problem z odtwarzaniem płyt

Mam problem z tą nagrywarką dvd a była wymieniania niedawno. Problem tkwi w tym że aby czytała filmy(chociaż zawartość płyty otwiera a filmu już nie) muszę kompa uruchomić ponownie żeby działało dobrze. Za to nagrywarka cd którą mam już ze 4 lata nie ma żadnych problemów z czytaniem tych samych płyt. Firmware mam z marca tego roku. Szukałem po necie i próbowałem różnych sposobów i nic nie pomaga. Kodeki też są nowe.

ps. Ciekawi mnie czego odtwarza dopiero po ponownym uruchomieniu kompa. Może to wina systemu?

czy mógłbyś bardziej przejrzyście opisać problem. Cd nie odtwarza filmów? Tylko filmów czy ogólnie nie może otwierać plików na płycie, jak nie otwiera filmów to może brak odpowiednich kodeków i/lub odpowiedniego “player-a”.

Czyściłeś napęd specjalną płytą?

Po pierwsze napęd to szrot jak każdy LiteOn(umoczyłeś kasę i tyle, trzeba było brać Pioneer’a DVR-115D ATA/215D SATA), dziękuje za uwagę :slight_smile:

Po drugie…

Się zdecyduj, w końcu occb…

A jeżeli masz drugi napęd CD to go odłącz, ew. jak je masz na jednym IDE podłączony to na DVD ustaw zworkę master a na CD slave(ofkoz wpinając je odpowiednio pod master i slave)…

Proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj regulamin pisania na forum.

Wyszło na to że przyczyną tego był mój słaby zasilacz. Pożyczyłem od kolegi zasilacz i działa już wszystko dobrze:)