LiteOn SOHW 1653S nie wypala płyt cd

(Grzelw) #1

Witam serdecznie!

Mam taki oto problem. jakiś czas temu zakupiłem nagrywarke dvd taką jak w temacie. Prawie od samego początku płytki DVD wypalałem bez najmniejszego problemu, natomiast płytki cd już nie. Otóż przy próbie nagrania czegokolwiek nagrywarka rozpędza się poczym słychać cichutkie "pyk" :slight_smile: po czym płyta zwalnia i tak w kółko, gdy próbuje płytę wyjąć z napędu komputer zawiesza się !!

Na początku problem występował rzadko kiedy, ale ostatnio stał się bardzo natarczywy i nie mogę wypalić prawie żadnej płytki. Próbowałem już z kilkoma różnymi producentami nośników i problem powtarzał się. Wgrałem nowszy soft do nagrywarki oraz dograłem jakieś sterowniki które zalecił producent i to też nie pomogło... :frowning:

Czy istnieje jakiś sposób na mój problem?

Pozdrawiam!

(Olek96) #2

Kiedyś miałem tak samo może to ci pomoże:

1.Wchodzisz w Mój Komputer.

2.Dajesz właściwości tej nagrywarki np: Stacja dysków Dvd-Rm

3.Dajesz zakładkę nagrywanie i zaznaczasz włącz nagrywanie dysków Cd na tej stacji.

4.Dajesz Zastosuj.

5.Uruchom ponownie komputer. :mrgreen: :smiley:

6.Jeżeli to nie pomoże zwróc się do kogoś innego. :frowning:

(M a x) #3

Panel Sterowania -> System -> Sprzęt - > Menager urządzeń -> Napedy CD - DVD Prawoklik na twój naped i sprawdz tryb pracy moze nagrywarka z trybu DMA przełaczyła Ci się w tryb PIO

(Adarek) #4

Jesli masz ją jeszcze na gwarancji to radze zanieś ją do serwisu. Szkoda kombinować samemu a można stracić gwarancję.

(Grzelw) #5

Nie mogę zlokalizować miejsca gdzie sprawdza się ten tryb pracy! :frowning:

(Olek96) #6

zrobiłeś tak jak ja ci mówiłem?

(Grzelw) #7

Nie mam takiej zakładki jak "nagrywanie" !!

ogólne, sprzęt, autoodtwarzanie, udostępnienie. Wcześniej nagrywałem płyty tyle, że co którąś udało mi się nagrać.

(Adarek) #8

Chyba powinno być:

Panel Sterowania -> System -> Sprzęt - > Menager urządzeń -> Kontrolery

IDE ATA-ATAPI >>Podstawowy kanał IDE >>> właściwośći >>> zawansowane.

:mrgreen:

(Grzelw) #9

Tu mam wszystko ustawione na DMA lub Ultra DMA !!

Złączono Posta : 03.07.2006 (Pon) 19:43

Widze, że serwis mi tylko zostaje... :frowning: