LiteOn SOHW-1693

Kupiłem sobie dzisiaj to “cudo”, które wszyscy chwalą podłączam, najpierw znajduje mi normalnie napęd DVD i stary CD - rom. Potem próbuję zainstalować do tego power dvd dołączony do przegrywarki. Instaluje się, karze mi kompa zrestartować. Restartuję kompa i okazuje się, że nie wykrywa przegrywary i napędu cd. Restartuję jeszcze raz i wyskakują mi komunikaty, że wykryło nowy sprzęt, przegrywarę i napęd i że potrzebny jest kolejny rozruch to restartuję i procedura się powtarza a i tak nic nie działa. Ktoś miał podobny problem? Pilnie proszę o pomoc i jeśli nie zna nikt tego problemu to przynajmiej może ktoś może mi dać bezpośredni link do najnowszych sterowników bo nawet na stronie producenta ciężko mi było cokolwiek znaleźć.

Oczywiście nie masz żadnego konfliktu sprzętowego…problemów z IDE,oraz nowy sprzęt jest “master” stary “slave” ??

Windows XP ??

windows xp, dobrze zainstalowane, tyle że jakby można sterowniki bo teraz nagle gdy próbowałem sam instalować i szukać w systemie to się okazało że jednak ich tam nie ma.

nie ma czegoś takiego jak sterownik do napędów optycznych ;]

sprawdź podłączenie urządzeń: zworki, taśmy etc.

Poczytaj - sterowniki ma system do napędów CD.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

Podłącz prawidłowo,bios przy starcie kompa musi widzieć napęd prawidłowo,sprawdź menadzer urządzeń czy napęd zainstalowany jest prawidłowo.

Najpierw wgraj Nero i sprawdź.

Może masz słaby sprzęt i kartę grafiki i tu problem z Power DVD.