Litera'e' nie działa na klawiaturze

Witam :slight_smile:

Mam problem z klawiaturą, a mianowicie nie działa mi litera e . gdy podłączyłam ją otwartą to mogłam napisać e , więc się zastanawiam co jest nie tak bo wydało mi się to dziwne … więc czy można coś z nią jeszcze zrobić , czy mam nową kupić :?:

Jak otwartą?

bez tej góry z literami :smiley: i wtedy jak wcisnęłam miejsce, w którym znajduje się ‘e’ to mi sie wpisało …

Czyli po prostu rozkręciłaś klawiaturę i taką podłączyłaś do komputera?

Podaj pełną nazwę klawiatury oraz co to za komputer.

Dokadnie :smiley: komputer i klawiatura są firmy NTTsystem

Miałem rok temu podobną przygodę.

Zalałem chińską klawiaturę a po rozkręceniu nie mogłem już normalnie złożyć.

Nie miałem natomiast nigdy problemu z klawiaturami firmowymi.

Spróbuj jeszcze raz rozkręcić,całkiem wysuszyć i ponownie złożyć klawiaturę.

Możesz nawet pozostawić odkrytą na kilka godzin aż wszystko wyparuje a tymczasem używać systemowej klawiatury wirtualnej.

po 1. nie myłam jej

po 2. rozkręcałam ja kilka razy i na pewno jest dobrze złożona

prawdopodobnie będzie popsuty węglik pod e dlatego nie chwyta (sprawdź) jeśli tak to możesz kupić nową klawe lub znaleźć węglik w starej klawie :stuck_out_tongue:

węglik czyli co ? :o

(Węglik)Chodzi o powierzchnię przewodzącą w kolorze czarnym,która dotyka folii z nadrukowanymi ścieżkami.

Ta powierzchnia jest spodnim elementem klawisza.

Inaczej mówiąc kiedy naciskasz klawisz to dolna część klawisza pokryta czarną warstwą przewodzącą styka się z dwoma srebrnymi ścieżkami powodując przepływ prądu i wysłanie impulsu do komputera z informacją,że klawisz został naciśnięty.

Najczęściej klawisz jest niejednolity i składa się z dwu lub kilku elementów.Chodzi o to by ten dolny element klawisza dla litery “e” zamienić z elementem od innej litery,której się nie używa lub używa rzadko.

Możliwe też,że Twoja klawiatura jest całkiem inaczej zbudowana i taka podmiana jest niemożliwa.

chyba wiem o co chodzi… ale dziś mi cała klawiatura nie odpowiada. tylko jak ją podłączam do komputera to mi mrugną diody od ‘capslock’ itp. :expressionless:

Jaka była przyczyna pierwszego rozkręcenia klawiatury.Czy wcześniej były jakieś problemy?

Czy pod spodem na obudowie jest podana pełna nazwa klawiatury?

Chodzi mi o coś więcej niż NTT.

jak włączyłam komputer to mi nie działała … dlatego ją rozkręciłam i wyczyściłam ale nie wiem czemu wtedy nie działała… nazwy nie ma podanej, jest tylko gdzie wyprodukowana i coś jeszcze ale to na pewno nie nazwa

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy jest żółty znak przy którymś urządzeniu?

Aby dostać się do menedżera urządzeń:

Start–>Panel sterownia–>Wydajność i konserwacja–>System–>Sprzęt–>Menedżer urządzeń

Tak mniej więcej wygląda okno menedżera:

http://img122.imageshack.us/img122/62/menadzernp0.jpg

nie ma przy żadnym żółtego znaku

W takim razie sterowniki powinny być w porządku.

Pozostaje naprawa lub wymiana klawiatury.

Naprawa w serwisie nieopłacalna.Koszt może być wyższy niż cena nowej.

no to nową kupię. pozdrawiam i dziękuję za pomoc. :slight_smile: