Literatura-linux dla początkujących

Witam serdecznie! Chciałbym sie Was zapytać o jakąś książke do linuxa, komendy itp… taka żeby można było się z niej uczyć-coś dla początkujących. Prosze o podanie autora i tytułu ksiązki, pozdrawiam :wink:

komendy? nazywa się xman… zawiera gigantyczny opis komend ;] nic lepszego nie znajdziesz nawet w literaturze ;]

Linux Najlepsze przepisy

pinio150 , wrzuciłęm fotkę do galerii z opisem programu xman : http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=951

na pewno nic lepszego nie da sie znaleźć ;]

Da się, poużywać Slacka/Archa/Gentoo ewentualnie zrobić LFS.

Zgodzę się w 100%, czytając dokumentację Gentoo, podczas jego konfiguracji dowiedziałem się przynajmniej co jak dokładnie działa i co do czego służy :slight_smile: Teraz z żadnym systemem nie mam problemu w konfiguracji, zresztą rzadko kiedy takowe problemy miałem :slight_smile:

Jeśli zależy Ci mieć wszystko na papierze, możesz sobie wydrukować, np. dokumentację Gentoo.

Pozdrawiam!

Może lepiej napisanej dokumentacji/pomocy nie, ale są zamienniki programu XMAN. Nie testowałem w każdej dystrybucji, ale m.in Konqueror powinien pozwalać na przeglądanie plików MAN. Jednak być może będziesz musiał go najpierw zainstalować, co mija się z celem.

Dla Firefoksa obecnie tworzony jest dodatek LinDocFinder, jednak obecnie jest w fazie eksperymentalnej. Nie testowałem, a stan eksperymentalny oznacza, że możesz go zainstalować, jeśli dobrze wiesz, co robisz. Jednak dla zainstalowania go wymagana jest rejestracja.