Literka Ć na laptopie HP compaq 8240

Mam problem dość często spotykany, ale wydaję mi się, że w tym przypadku jest on trochę inny :smiley:

Posiadam laptop HP compaq nw8240 i z kartą graficzną ati mobility firegl v5000. Wszystkie sterowniki pobrałem ze strony HP i oczywiście po zainstalowaniu ATI CCC nie działa literka “Ć”, ale tylko mała, dużą moge pisac. Ciekawostką dla mnie jest to, że po zmianie skrótu na inny klawisz, np. na A nie działają obie litery “Ć” i “Ą”, aby “ą” dzialało, musiałem ponownie zainstalowac sterowniki karty :smiley: Nie pomaga wyłączanie skrótu, dosłownie nic, ale poszukałem sterowników innych niż te na stronie HP. Niestety te ze strony ATI nie działają :confused: nie chcą się zainstalowac, bo brakuje sterowników (tak pisze w komunikacie) ściągnąłem te stąd i wszystko było ok, ale w CCC wyświetało inną kartę, chyba “mobility radeon x700” wszystko działało, ale tak nie powinno byc, więc zgłaszam się z prośbą na forum…

z góry dziękuję :smiley:

A dlaczego przestawiłeś skrót na A skoro tego klawisza używasz do pisania ą ustaw np na literę r

żeby zobaczyc co się stanie… na PC’cie nawet po zmianie tego skrótu wystarczyło wyłączyc skrót w panelu catalyst, żeby wszystko działało… a tutaj pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby nie działały OBYDWA klawisze ^^’ może to jest zbędne w tym temacie, ale mam małą wiedzę, a lubię się wszystkiego dowiadywac :smiley:

poza tym jak pisałem, to nic nie daje… w takim przypadku blokuja się obydwa klawisze, zresztą próbowałem już z innymi i podejrzewam, że gdybym zrobił to tak:

1)instaluję ati ccc i standardowo jest ustawiony skrót alt + c

2)zmieniam skrót na inną użuteczną literkę, np. na “a” - nie działa ani Ą ani Ć

  1. teraz zmieniam na na przykład “E”

to wtedy mam problem, bo nie działa żadna i muszę ponownie instalować catalist…

w tej chwili go odinstalowałem, ale jest denerwujące, że takie coś w ogóle się dzieje :3

Poczytaj tu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=232240

Teraz wyjeżdżam :confused: wieczorkiem sprawdzę, a do tego czasu może pojawią się jeszcze jakieś podpowiedzi :smiley:

Miałem podobny problem, ale na laptopie Fujitsu Siemens. Litera ć nie działała po zmianie skrótu w CCC ani po wyłączeniu go. Dopiero po paru dniach od zmiany skrótu litera ć dała się wprowadzić bez żadnego problemu.

To dziła, ale wyłączyło mi się Wi-Fi w laptopie :confused: w zwiąku z tym nie polecam