LivdCD na monitorze panoramicznym

Witajcie. Otóż mam problem, którego nie potrafię rozwiązać. Po odpaleniu LiveCD mam normalnie menu wyboru, jednak jak chcę uruchomić jedynie Linuxa to ładuje się i nagle “Brak obrazu”. Problem jest w tym, iż jest to monitor panoramiczny i zapewne Linux “nie może” se do takiej rozdzielczości dostosować. Sama dystrybucja jest ok, bo na mniejszej rozdzielczości (mniejszy monitor) działa bez problemu. Jakieś porady? Wyczytałem coś o “noforcevesa”, jednak to nie przyniosło rezultatu. Będę wdzięczny za pomoc.

Można prosić o nazwę tej dystrybucji? Dzięki :).

Oraz informację jaką kartę graficzną masz.

Komputer nie mój,ale to bez znaczenia. Karta NVidia GTS 250.  Co do dystrybucji to obojętne. Próbowałem KODI, Ubuntu, Kubuntu, Slax, Mandriva i nic - na każdym to samo. Co do “słabości” karty to bym wątpił, bo nawet daje rade w grach na dużej rozdziałce :slight_smile:

Nie wątpię w słabość karty tylko sterowników do niej :P, przeglądałem neta i wpadłem na coś takiego https://sourceforge.net/projects/slackex/ można spróbować bo ile dobrze rozumiem powinna mieć ta dystrybucja zamknięte stery do karty Nvidii, tylko nie wiem czy te stery nie będą zbyt nowe dla tej karty.

Dzięki, spróbuje. Nie zaszkodzi. Dam znać co z tego wyszło :slight_smile: