LivdCD na monitorze panoramicznym


(arlid) #1

Witajcie. Otóż mam problem, którego nie potrafię rozwiązać. Po odpaleniu LiveCD mam normalnie menu wyboru, jednak jak chcę uruchomić jedynie Linuxa to ładuje się i nagle "Brak obrazu". Problem jest w tym, iż jest to monitor panoramiczny i zapewne Linux "nie może" se do takiej rozdzielczości dostosować. Sama dystrybucja jest ok, bo na mniejszej rozdzielczości (mniejszy monitor) działa bez problemu. Jakieś porady? Wyczytałem coś o "noforcevesa", jednak to nie przyniosło rezultatu. Będę wdzięczny za pomoc.


(Amaterasu) #2

Można prosić o nazwę tej dystrybucji? Dzięki :).


(dragonn) #3

Oraz informację jaką kartę graficzną masz.


(arlid) #4

Komputer nie mój,ale to bez znaczenia. Karta NVidia GTS 250.  Co do dystrybucji to obojętne. Próbowałem KODI, Ubuntu, Kubuntu, Slax, Mandriva i nic - na każdym to samo. Co do “słabości” karty to bym wątpił, bo nawet daje rade w grach na dużej rozdziałce :slight_smile:


(dragonn) #5

Nie wątpię w słabość karty tylko sterowników do niej :P, przeglądałem neta i wpadłem na coś takiego https://sourceforge.net/projects/slackex/ można spróbować bo ile dobrze rozumiem powinna mieć ta dystrybucja zamknięte stery do karty Nvidii, tylko nie wiem czy te stery nie będą zbyt nowe dla tej karty.


(arlid) #6

Dzięki, spróbuje. Nie zaszkodzi. Dam znać co z tego wyszło :slight_smile: