Live-cd kontra partycja Fedory

Witam. Fedora mi się nie uruchamia. Wszystko wskazuje na znaną usterkę /var/log/journal. Jednakowoż, gdy chcę rozszerzenie tego pliku zmienić (poprzez Live-CD, chyba że jest jakaś inna metoda?), to żaden live-cd (nie posiadam live-cd fedory, ale ubuntu, suse, elementary) nie widzi partycji Fedory. Jedynie swoją tymczasową, Windowsa oraz napęd DVD. Może nie rozumiem działania live-cd. Co w takim wypadku powinienem zrobić, żeby móc zmienić plik na partycji Fedory?

Zamontować partycję systemową Fedory. Uruchom livecd, podnieś uprawnienia w konsoli poleceniem:

sudo su -

Podaj wynik polecenia:

fdisk -l

parted -l

 

W sumie bylo tak, ze nagle mi przestaly dzialac przyciski myszki i touchpada, wiec uruchomilem ponownie i juz sie uruchomic nie dalo. Bledy jak w przypadku tego problemu z /var/log/journal. A tu widze, ze Fedora nie jest poprawna partycja… Nie wiem, co mam poczac. Przepraszam, za brak polskich znakow, ale wybralem angielska wersje systemu live. Chociaz z tego co widze w Google, to to nie problem.

 

EDIT1: Zamontowałem /dev/sda3 na /mnt (sudo mount -t ext4 /dev/sda3 /mnt) i to ta największa partycja.i być może tam bym szukał tego pliku (chociaż jest tam mój folder domowy usera “schizohatter”, więc nie wiem, czy to nie /dev/sda4, którego teraz nie mogę zamontować), ale nie widać nic, bo “nie jestem właścicielem”

 

EDIT2: O. Udało mi się dostać. To dziękuję za pomoc ^^