Live File System - formatowanie płyt RW w Viscie a Linux

Witam, testuje sobie viste (głownie by wyrobić sobie o niej zdanie) i nagrałem płytkę DVD-RW, która musialem wczesniej sformatować (troche zdziwko ze taka nowość ale ok). Jednak jak to typowe dla windowsa, to jakim systemem ją formatuje bylo ukryte i dopiero po wyświetleniu listy przy innej plytce juz wiedzialem ze sformatowalem płytę za pomoca Live File System.

(po przeczytaniu tego tematu - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ile+system

juz wiem o co chodzi)

Działanie jak pamiec usb jest wygodne nie powiem…o ile…no własnie…

Na xp sie plyta przeczyta, ale co bedzie jak za kilka dni wróce na linuksa?

Problem niby błachy, ale mam tam ważne dane a na kompie bedzie tylko linux.

Nie napisałeś czy próbowałeś odtworzyć tę płytę pod Linuksem, czy nie, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Jeżeli nie działa to… jak z resztą rozwiązań Ms - zamknięte na 4 spusty. Vista to nowość, wiec o ile ktoś stworzy soft do obsługi tego systemu plików, to trochę minie czasu. Najlepsza rada to nie używać produktów MS, no ale w twoim przypadku już jest za późno… możesz podziękować Ms za politykę zamkniętych formatów, no ale o to im chodzi, żeby windows był kompatybilny tylko z windowsem.

PS. Sytuacje świetnie komentuje twój podpis.

Jeżeli Linux nie odczyta ten płyty z LFS to pozostaje Ci chyba przegrać te dane na płytę z ISO 9660 lub UDF - te zostaną odczytane przez wiele systemów operacyjnych.

LFS - nie wiem czy to jest dokladnie to samo co zapis pakietowy. Ale dzialanie takie jak opisane wiec mysle ze to wlasnie zapis pakietowy. Od dawna dostepne w XP jak i w linuxach. Wystarczy jedynie dostosowac:)

To coś jak InCD z nero…

Troche spanikowałem :wink: A rozwiazanie jest banalne, wystarczy wyrzucić wszystko z tej plytki LFS znów na dysk i nagrać inną w formacie zarządzanym, ktory znajduje sie nizej do wyboru :slight_smile:

nr47 nie moglem sprawdzic bo formatowalem dysk chcialem przez kilka dni potestowac viste samą, wiec nie mialem na czym sprawdzic, a xp nie bede instalował.

W kazdym razie to jak dla mnie kolejny drobny kroczek w monopolistycznych praktykach ms :? Poniewaz tak jak mowilem opcje wyboru są ukryte. :roll: