Livebox 2.0 i router wrt54g pomysł na wspólna konfiguracje

ok tak zrobie tylko jest mały probelm

nie działa mi od wczoraj TV z dekodera maja naprawić wiec nie bede do konca wiedział czy hula dopiero jak naprawia

ok, ale działa internet na kompach?

jak przyjdzie ktoś z tp to po prostu podłącz tak jak było. w lb nic nie musisz zmieniać.

tak właśnie zrobię nich naprawia i znowu

nie wiem czy działa duży ruch pewno po 20 zobaczę i dam w tedy znać

jak to nie wiesz?

włącz jakiegoś laptopa/smartfona, podłącz się do sieci WiFi i włącz jakąś stronę.

no nie moge podłaczac bo nie mam teraz dostepu do LB bo jest w biurze

Dodane 27.10.2012 (So) 20:18

jak mam skonfigurowac router jak nie moge na nieg wejsc 192.168.1.1 łaczy mi sie z lb a jak odłacze wifi i podłacze WRT54G po kablu to nie łaczy wiec jak to zrobic?

zmieniłeś ip?

świetnie, tak miało być

wejdź na ten adres: 192.168.1.252

Dodane 27.10.2012 (So) 21:41

a skoro wchodzi na liveboxa to znaczy że wszystko działa

Jutro bede wieczorem podlaczal wszystko w wrt54g ustawione

Bo musialem poczekac z tym poniewaz jutro maja dekoder tv zrobic i w tedy bede wiedzial czy wszystko dobrze chodzi

Pytanie tylko lb 2.0 wyjscie czerwone podobno specjalnie jest skonfigurowane na tv to przez te wyjscie roter a do rotera dekoder czy innym wyjsciem?

Oj

Podłącz teraz na chwilę zamiast routera kompa do tego portu i sprawdź czy net tam też jest.

Bo mogli faktycznie puścić osobno. Wtedy będzie trzeba pokombinować z zaciskarką.

4 żyły w tym kablu są wykorzystywane, a wszystkich jest 8, więc z 1 kabla można zrobić 2.

Faktycznie z kablem mozna po kombinowac :slight_smile:

Dzis wieczorem zobacze co i jak bo teraz w pracy jestem

Ale spece od tv tp orange byli i stwierdzili ze kabel jest zepsuty

W sumie jak pod komputer podlaczam to pisze kabel sieciowy odlaczony

Ale jak podlaczam dekoder to obraz orange i instalacja jest (oczywiscie w router wyjscia zmieniam tv i internetowe) wiec w sumie sam nie wiem wieczorem bede mial nowy kabel to zobacze

Dodane 30.10.2012 (Wt) 20:11

Zaraz bede wiedzial czy wyjscie 2 LAN z liveboxa jest tylko do dekodera tv czy tez mozna wrt54g go z dekoderem

Ciekaw jestem :slight_smile:

Dodane 30.10.2012 (Wt) 21:09

Polaczenie lb LAN 2 router dekoder - telewizja dziala router daje zasieg ale internet jest ograniczony z dostepem nie laczy

Polaczenie lb LAN 3/4 router dekoder - telewizja laczy ale nie ma kanalow router djae zasieg i laczy z internet prawidlowo

Jakies pomysly?

Z tymi dwoma kablami z jednego raczej nie dam rady i nie jestem pewien ze zadziala prawidlowo szkoda 20 metrowego kabla

Dodane 30.10.2012 (Wt) 21:32

Dziwne z tym kablem starym bo router widzi go i swieci zasieg na maksa iternet laczy ale dostep ograniczony wiec co moze byc przyczyna kabel czy cos innego?