Livebox 2.0 Kilka pytań

Jako ze nie miałem logicznej alternatywy,zamówiłem Neostradę z Voip.I tu mam pytanie dostałem modem Livebox 2.0,zmieniłem hasło do panelu administracyjnego 192.168.1.1,wiem jak wyłączać sieć Wifi.

1.Dlaczego przy wyłączonym komputerze raz na jakiś czas mruga dioda jakby coś pobierało

2.Czy Livebox 2.0 należy raz na jakiś czas wyłączać,jeśli by się przegrzał czy naliczyli by jakąś karną opłatę

3.Telefon podepnę pod Livebox,czy jest możliwe zawirusowanie Livebox aby wirus komputerowy mógł dzwonić na płatnę numery.

4.Posiadam pakiet Internet Security,Jaką opcje zapory wybrać w Livebox (jest ustawiona średnia).

5.Czy parametry mojej linii są złe,ze nie pozwolono mi na 6mb/s,(dostałem pismo ze Technik stwierdził ze nie ma możliwości technicznej),ale za to proponowali bezproblemowo telewizję drogą kablową.Chociaż za żadne skarby tej wtopy nie chcę,dokładać 15zł za lada g… ,więc podpisałem umowę na skromne 2mb/s.

image_id: 4281

Ad.1 sam livebox też musi sprawdzać swoje połączenie, pewnie dlatego dioda miga, do tego dochodzi VoIP.

Ad 2. A po co jak wszytko działa, druga sprawa że nie ma prawa się przegrzać. Ale spokojnie nikt ci karę nie nałoży.

Ad 3. Wszystko jest możliwe, ale raczej musiał to być specyficzny wirus, biorąc pod uwagę popularność Livebox nikt się w to raczej nie będzie bawił. A druga sprawa że większość wirusów infekujących router działa na zasadzie włamania się przez domyślne hasło lub jakieś słownikowe, jeżeli zmieniłeś hasło na jakieś mocne to nic ci nie grozi. A i restart routera zazwyczaj kasuje wirusa. Ale to są w ogóle bardzo rzadkie przypadki kiedy zostanie zainfekowany router.

Ad 4. Ja bym zostawił tak jak było. Powinno wystarczyć.

Z 5 ci już nie pomogę, na tym się nie znam.

Dzięki za wyjaśnienia 8) .

Na telewizje jest Rezerwacja łączą jak pamietam 4Mbps wiec jeśli masz 2 i przy tym chcieli to 6Mbps niby powinna pójść.

W menu LB masz zakładkę Zaawansowane wsparcie w niej informacje systemowe klikasz zakładkę ADSL w tabelce charakterystyka techniczna masz podany maximum upload rate i maximum download rate

linia spokojnie pociągnie 6Mb lub prawie całe 10Mb i ok 0.9Mb upload na jakimś lepszym routerze

Po czym to stwierdzasz?? z gwiazd??

się wygłupiłem nie zauważyłem małego sreena :((

Fakt 6 powinna pójść

No ja nie jestem jedynym w okolicy z podobnym problemem,jednej osobie która ma znacznie krócej do centrali proponują też 2mb/s z telewizją po kablu.Centrala unowocześniona,wyposażona w karty Adsl2+ oraz VDSL .Gdy zadzwoniłem na infolinie techniczną,dowiedziałem się ze tłumienie powyżej 40db.System nie przyjmie zamówienia na 6mb/s,złożona reklamacja wraz z chęcią rezygnacji na rzecz operatora radiowego,nie dała skutku.Dostałem poleconym że nie ma możliwości technicznej,potem telefon z propozycją,neostrady z TV pakiet podstawowy.Gdy zacząłem drożyć temat,jak możliwa jest TV drogą kablową,jak potrzeba dodatkowych 4mb,a nie chcieli załączyć 6mb/s.Konsultantka zaczęła się wypierać ze to nie prawda ze TV potrzebuje 4mb,a ze innym przy internecie 2mb/s zakładają,TV drogą kablową.Mnie się wydaje ze poza miastem,gdy ludzie nie mają za bardzo alternatywy,to wciskają tą zakichaną telewizję,między 2 a 6MB/s jest różnica 5zł,a gdybym wziął pakiet podstawowy.To bym płacił 15zł drożej,a nóż beton by wetknęli dodatkowo płatny pakiet.Moim zdaniem celowo blokują większą prędkość,no ale niech się bujają z tą telewizją.Naziemna telewizja Cyfrowa i paczka C+,w zupełności mi wystarcza.