Livebox 2.0 - problem z komunikacją przez wifi

Witam. Przekopałem się przez wątki na tym forum, jednak nie znalazłem nic o problemie, który dotyczyłby nowego Livebox’a. Otóż kilka dni temu przedłużyłem umowę z Neostrada. Dostałem nowego Livebox’a. Podłączyłem go, zainstalowałem, krok po kroku na moim komputerze stacjonarnym, za pośrednictwem kabla Ethernet. Skonfigurowałem go nie wprowadzając większych zmian w tym routerze. Niestety problem pojawił się, kiedy chciałem podłączyć się przez WIFI moim laptopem. Ustawiłem wszelkie parametry mojej karty bezprzewodowej według zaleceń TePsy ( pobieraj automatycznie ip wraz z DNS). W routerze ustawiłem tryb automatycznego przydzielania ip oraz wyłączyłem filtracje MAC. Mój laptop widzi siec Livebox’a 2.0, jednak jest to siec niezidentyfikowana, tylko lokalnie, w dodatku publiczna…Livebox na stronie domowej (192.168.1.1) widzi mój laptop. Jednak podczas pingowania na laptopie LB lub kompa stacjonarnego, nie widzi żadnej z w.w. rzeczy. Gdzie tkwi problem ? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?

Ps próbowałem na “sztywno” przydzielić ip / DNS oraz robiłem to z włączona filtracja MAC. Jednak żadna z tych “zabaw” mi nie pomogła.

Czy jest ktoś z was, ekspertów, w stanie mi pomoc ? pozdrawiam.

Hej,

:arrow: Czy po wprowadzeniu zmian w konfiguracji LiveBox’a uruchamiałeś go ponownie?

:arrow: Jakiego szyfrowania w sieci WiFi używasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

@ 1 Tak, zgadza się

@ 2 WPA2 PSC/AES

Próbowałem tez resetować router do ustawień fabrycznych i na spokojnie jeszcze raz zainstalować. Bawiłem się również “diagnozami” Visty ale bez żadnego skutku…

Hej,

A może pomyliłeś się w czasie wpisywania klucza zabezpieczającego i zapisane w systemie zostały błędne parametry dostępu do sieci. By wyeliminować taką ewentualność usuń zapamiętane sieci WiFi.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

aer0 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zmieniałem hasło i usuwałem za każdym razem sieć, tak by wszystko ładnie się zgadzało.

Jeśli chodzi o system na lapku - Vista HP

Dodane 28.03.2011 (Pn) 23:29

Odinstalowałem wszystkie stery związane z wifi, jak i kartą sieciowa lokalną. Ściągnąłem cała paczkę sterowników, ze strony producenta mojego laptopa. Zainstalowałem i wszystko śmiga jak należy :slight_smile: temat do zamknięcia.

Hej,

W sumie należało od tego zacząć. :slight_smile: Być może któreś sterowniki bądź ich brak (sterowniki do chipsetu płyty głównej) powodowały problem. Zresztą najczęściej wydawane są nowsze wersje sterowników, by naprawiać takie właśnie błędy. Sam miałem podobny problem z kartą Intel’a WiFi Link 5100 - na sterownikach z gałęzi 12.x co chwilę rozłączało połączenie - po instalacji nowszej wersji problem znikł… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus