Livebox 2.0 - problem

Witam serdecznie.

Mam liveboxa 2.0 - kupiony na allegro bo nie będę haraczu płacił TP… Zresztą skusiła mnie możliwość robienia serwa z liveboxa dla udostępniania plików w sieci… ale mniejsza z tym…

Mam problem, gdyż livebox niby cały czas wysyła sygnał wi-fi ale nie da się pod niego podłączyć… dopiero kiedy włączę kompa który jest z kabla podpięty do pierwszego gniazda przez RJ-45 to wtedy działa… następnie jak odłączę ten kabel to sygnał wi-fi się utrzymuje przez jakiś czas ale potem znów nie da się podłączyć do kanału radiowego a dioda wifi na liveboxie nadal się świeci sugerując że wszystko działa (sygnał jest widoczny również na kompie…)

Czy livebox 2.0 działa jak router? Tak aby bez włączania kompa na RJ-45 cały czas można się było podpiąć pod wi-fi ??? Może jest to kwestia jakiegoś specyficznego skonfigurowania liveboxa???

POMOCY!

Dodane 26.02.2011 (So) 13:34

Jak narazie odłączyłem kabel na wtyczce RJ-45 od liveboxa i niby mam dostęp do wi-fi od 20 min… ale wczoraj po wewnym czasie dostęp do kanału stał się niemożliwy i znów pod liveboxa musiałem podłączyć kompa abym mógł się podłączyć na wi-fi… Dziwne… i wkurwiające…

Dodane 26.02.2011 (So) 14:13

Po jakiś 30 min nastąpił problem z połączeniem… Zresetowałem kartę wi-fi w kompie i o dziwo znowu przyłączyła się do liveboxa… Sprawdzę jeszcze czy po wyłączeniu kompa przyłączę się powtórnie do kanału wi-fi…

Dodane 26.02.2011 (So) 16:50

A CZY KTOŚ WIE CZY ABY ODBYWAŁ SIĘ TRANSFER WI-FI W TECHNOLOGII “n” TO CZY TRZEBA COŚ NA LIVEBOXIE USTAWIĆ CZY ODBYWA SIĘ TO AUTOMATYCZNIE JEŚLI ODBIORNIK JEST DO TEGO DOSTOSOWANY ?