Livebox a 2 acces pointy - Jak?

Witam.

Mam pewien problem, otóż wprowadziłem się wczoraj na stancję, i na owej stancji państwo posiadają niedawno co kupionego Liveboxa, wcześniej był internet z vectry i nie było problemu z podłączeniem 2x wifi, bo niestety jest to budynek dosyć stary i ma grube ściany przez co internet z parteru ledwo sięga na schodach (a Livebox ma 802.11g -.-).

Teraz mam pytanie jak podłączyć oba routery tak by robiły za acces pointy, albo chociaż jeden.

Jak to skonfigurować ? Zależy mi szczególnie na tym co jest na pierwszym pietrze, więc podam jego nazwę D-LINK DIR-615.

A co chcesz osiągnąć? Zrobić z nich repeatery sygnału bezprzewodowego czy odbiorniki sygnału przekazujące go dalej kablem?

No chcę te repeatery zrobić by wifi mieć na piętrze.

Coś tam próbowałem, ale nie ogarniam tego (wcześniej nie miałem do czynienia z Liveboxem).

Jeśli chcesz stworzyć WDS, to czasami urządzenia różnych producentów mogą być niekompatybilne ze sobą. Najpewniejszym sposobem będzie połączenie urządzeń kablem, które będzie również wydajniejsze. Jeśli nie chcesz mieć 2 podsieci, łączysz routery portami LAN kablem krosowanym, chyba że routery wspierają auto MDI-MDIX, to może być kabel prosty. Jeśli nie chcesz kupować nowego kabla, łączysz port LAN Liveboksa z portem WAN D-Linka.

No dobra podłączyłem tak jak pisałeś bezpośrednio do jednego D-Linka, i teraz czemu na wifi pokazuje mi, że nie ma dostępu do internetu skoro tu pokazuje, że jest podłączone ?

Jestem laikiem więc proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji :slight_smile: http://img405.imageshack.us/img405/337/vfn2.jpg

W jaki sposób połączyłeś routery, portami LAN czy LAN do WAN?

LAN do WAN.

Jakie masz adresy DNS na hostach?

Dobra mój błąd, bo były źle podłączone…

(z liveboxa do starego routera który nie miał wejscia ethernet, i typek źle wsadził [w lan i nic mi nie powiedział, że kabel tam idzie -.-}, i z tego routera do d linka szło… Teraz jest prosto z liveboxa do Dlinka, lecz dalej nie ma dostępu do sieci… a tam jak na screenie było DHCP connected, to teraz jest wsio disconnected. Powinienem coś zmienić w ustawieniach Dlinka ?

Jak to jest dokładnie podłączone?

Z liveboxa (chyba pierwsze wersje bo ma tylko 2 wejścia) do Dlinka podpięte jest tak http://imageshack.us/photo/my-images/4/b8w9.jpg/ szarym kablem (okazało się, że ma ponad 20m :D).

Proszę mi powiedzieć co powinienem zrobić, jak małemu dziecku :slight_smile: mam coś w ustawieniach zmienić ? w liveboksie ? w Dlinku coś z IP zmienić ?

Ehhh ta bezradność…

Edit.

Dodam, że podłączyłem kabel bezpośrednio do laptopa, i sieci nie widziało…

Spróbuj podpiąć pod inny port ethernet, z tego co widzę, jeden z portów przeznaczony jest niby dla telewizji IP, a drugi dla komputerów. Sprawdź na obu portach i uruchom wiersz poleceń, podaj wynik polecenia :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

z różnych kombinacji, tj, po bezpośrednim połączeniu z Liveboksem na obu portach oraz na połączeniu przez D-Link.

Właśnie, że na tym liveboxie jest tylko jedno wejście… (tzn są 2, jeden na neostradę i drugi ten co właśnie podłączyłem).

No i po głębszej rozmowie wyszło, że jednak internetu nie zmieniali tylko jakaś awaria była, i wcześniej net z routera działał a po awarii już neta nie ma…

Podobno znajomy im coś tam robił i net(wifi) z liveboxa ustawił…

Takie robienie mnie w ******…

Czyli wszystko już działa?

Właśnie nie działa… :frowning:

Wcześniej z tego co mi typek powiedział, to było podłączone tak http://imageshack.us/photo/my-images/41/ns31.png/ , i Livebox był podpięty LANem do 1 routera, a z 1 routera do 2 nie wiem jak to było podpiete chyba tez LAN-LAN. Mówili, że przed awarią wsio działało, potem kaput i jest teraz jak jest…

Coś może w ustawieniach Liveboksa zmienić trzeba ? ja jestem zielony więc się głowię i głowię co gdzie i jak…

Hej,

Możliwe, ale by to zidentyfikować, wypadałoby zrobić to, o co prosił roobal.

Pozdrawiam,

Dimatheus