Livebox a 2 acces pointy - Jak?

(Zezik77777) #1

Witam.

Mam pewien problem, otóż wprowadziłem się wczoraj na stancję, i na owej stancji państwo posiadają niedawno co kupionego Liveboxa, wcześniej był internet z vectry i nie było problemu z podłączeniem 2x wifi, bo niestety jest to budynek dosyć stary i ma grube ściany przez co internet z parteru ledwo sięga na schodach (a Livebox ma 802.11g -.-).

Teraz mam pytanie jak podłączyć oba routery tak by robiły za acces pointy, albo chociaż jeden.

Jak to skonfigurować ? Zależy mi szczególnie na tym co jest na pierwszym pietrze, więc podam jego nazwę D-LINK DIR-615.

(Rovou5hou) #2

A co chcesz osiągnąć? Zrobić z nich repeatery sygnału bezprzewodowego czy odbiorniki sygnału przekazujące go dalej kablem?

(Zezik77777) #3

No chcę te repeatery zrobić by wifi mieć na piętrze.

Coś tam próbowałem, ale nie ogarniam tego (wcześniej nie miałem do czynienia z Liveboxem).

(roobal) #4

Jeśli chcesz stworzyć WDS, to czasami urządzenia różnych producentów mogą być niekompatybilne ze sobą. Najpewniejszym sposobem będzie połączenie urządzeń kablem, które będzie również wydajniejsze. Jeśli nie chcesz mieć 2 podsieci, łączysz routery portami LAN kablem krosowanym, chyba że routery wspierają auto MDI-MDIX, to może być kabel prosty. Jeśli nie chcesz kupować nowego kabla, łączysz port LAN Liveboksa z portem WAN D-Linka.

(Zezik77777) #5

No dobra podłączyłem tak jak pisałeś bezpośrednio do jednego D-Linka, i teraz czemu na wifi pokazuje mi, że nie ma dostępu do internetu skoro tu pokazuje, że jest podłączone ?

Jestem laikiem więc proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji :slight_smile: http://img405.imageshack.us/img405/337/vfn2.jpg

(roobal) #6

W jaki sposób połączyłeś routery, portami LAN czy LAN do WAN?

(Zezik77777) #7

LAN do WAN.

(roobal) #8

Jakie masz adresy DNS na hostach?

(Zezik77777) #9

Dobra mój błąd, bo były źle podłączone…

(z liveboxa do starego routera który nie miał wejscia ethernet, i typek źle wsadził [w lan i nic mi nie powiedział, że kabel tam idzie -.-}, i z tego routera do d linka szło… Teraz jest prosto z liveboxa do Dlinka, lecz dalej nie ma dostępu do sieci… a tam jak na screenie było DHCP connected, to teraz jest wsio disconnected. Powinienem coś zmienić w ustawieniach Dlinka ?

(roobal) #10

Jak to jest dokładnie podłączone?

(Zezik77777) #11

Z liveboxa (chyba pierwsze wersje bo ma tylko 2 wejścia) do Dlinka podpięte jest tak http://imageshack.us/photo/my-images/4/b8w9.jpg/ szarym kablem (okazało się, że ma ponad 20m :D).

Proszę mi powiedzieć co powinienem zrobić, jak małemu dziecku :slight_smile: mam coś w ustawieniach zmienić ? w liveboksie ? w Dlinku coś z IP zmienić ?

Ehhh ta bezradność…

Edit.

Dodam, że podłączyłem kabel bezpośrednio do laptopa, i sieci nie widziało…

(roobal) #12

Spróbuj podpiąć pod inny port ethernet, z tego co widzę, jeden z portów przeznaczony jest niby dla telewizji IP, a drugi dla komputerów. Sprawdź na obu portach i uruchom wiersz poleceń, podaj wynik polecenia :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

z różnych kombinacji, tj, po bezpośrednim połączeniu z Liveboksem na obu portach oraz na połączeniu przez D-Link.

(Zezik77777) #13

Właśnie, że na tym liveboxie jest tylko jedno wejście… (tzn są 2, jeden na neostradę i drugi ten co właśnie podłączyłem).

No i po głębszej rozmowie wyszło, że jednak internetu nie zmieniali tylko jakaś awaria była, i wcześniej net z routera działał a po awarii już neta nie ma…

Podobno znajomy im coś tam robił i net(wifi) z liveboxa ustawił…

Takie robienie mnie w ******…

(roobal) #14

Czyli wszystko już działa?

(Zezik77777) #15

Właśnie nie działa… :frowning:

Wcześniej z tego co mi typek powiedział, to było podłączone tak http://imageshack.us/photo/my-images/41/ns31.png/ , i Livebox był podpięty LANem do 1 routera, a z 1 routera do 2 nie wiem jak to było podpiete chyba tez LAN-LAN. Mówili, że przed awarią wsio działało, potem kaput i jest teraz jak jest…

Coś może w ustawieniach Liveboksa zmienić trzeba ? ja jestem zielony więc się głowię i głowię co gdzie i jak…

(Dimatheus) #16

Hej,

Możliwe, ale by to zidentyfikować, wypadałoby zrobić to, o co prosił roobal.

Pozdrawiam,

Dimatheus