Livebox + ADSL - zrywanie połączenia

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z siecią.

Posiadam Liveboxa 2, do którego podłączony jest kablem Router LINKSYS WAG 354G do którego jest podłączona antena zewnętrzna i łączy się sąsiad. Od jakiegoś czasu były zrywane połączenia. Od paru dni praktycznie nie można połączyć się z LINKSYSem - działa 5-10 minut i koniec, nie można się połączyć. Pomaga na chwilę odłączenie zasilania od linksysa, jednak problem jest notoryczny, działa kilka minut i koniec internetu. Z Livboxem można bez problemu się połączyć.

Proszę o pomoc jak rozwiązać problem, ponieważ sąsiad nie ma internetu, który mu udostępniam :frowning:

 

Z góry dziękuję :slight_smile:

Antena zewnętrzna?

Może ma problem przy temperaturach -17 stopni?

Daleko od anteny jest sąsiad, który odbiera sieć?

sąsiad jest jakieś 60m. Ja u siebie również gdy jestem podłączony z linksysem a nie liveboxem po zerwaniu polaczenia nie mogę się połączyć.

 

Własnie wylaczylem linksysa, odlaczylem antene zewnetrzna, wlaczylem modem, polaczylem sie z linksysem i bedę obserwować czy zostanie zerwane połączenie

 

Najprostsze rozwiązanie zanim spiszesz router na straty to sprawdzenie czy jest jakiś nowy soft do niego.

Jeśli aktualizacja nie pomoże lub jej nie ma to zrób reset do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że to usunie wszelkie wcześniejsze Twoje ustawienia. Co oznacza, że konfiguracje, hasła wifi będziesz musiał robic od początku.

EDIT: widzę, że założyłeś taki sam temat na elektrodzie.

Problem jest taki iż Livebox i Linksys maja ten sam IP http://192.168.1.1/ i po wpisaniu http://192.168.1.1/ otwiera sie strona Liveboxa, natomiast za nic nie mogę właczyć ustawień Linksysa :confused:

Jeśli aktualizować to do openwrt. Ale skoro nawet nie wiesz że w sieci nie mogą być 2 urządzenia o tych samych adresach  i samo udostępnianie neo poza lokal jest nielegalne to za wiele nie chce doradzać.

Powiedzmy, że mam antene zewnętrzną aby mieć neo na ogrodzie

tak, ale jak widać ludzie tam nie kwapią się pomóc

czy mogę prosić o pomoc jak wejść w ustawienia Linksysa?

Czy mogę zmienić IP linksysa?

 

P.S. odkąd odłączyłem antene zewnętrzną od Linksysa, połączenie jak na razie jest stabilne :slight_smile: być możę to wina mrozów…