Livebox czy inny router?

Witam, mam pewien dylemat #-o , a mianowicie, mam potrzebe podzielić łącze neo 1mb na laptopa i stacionarnego pc, najlepiej by było jakby połączenie z laptopem odbywało sie poprzez wifi, a z pc obojętnie. I nie wiem co wybrać, jakiś router np. firmy D-link albo jeszcze innej firmy albo livebox tp. Co wy byście zrobili na moim miejscu :?: Dużych wymagań nie mam :slight_smile: , chodzi mi tylko aby nie zawodnie dzieliło łącze. Co lepiej wybrać ? Za pomoc będę wdzięczny i pozdrawiam.

jeśli router to linksys/asus, chcesz rozdzielić net ?? czy połączyć komputery ?? wystarczą 2 karty w trybie ad-hock.

Polecam http://www.allegro.pl/item486016976_rou … 8910g.html TP-Link ADSL Anex A TD-W8910G Antena 5 dbi lub Linksys.

Ten jest dobry:

:arrow: http://www.allegro.pl/item477739691_lin … trady.html

Podobno bardzo łatwy w konfiguracji. :wink:

chce roździelić neta na laptopa i pc. A co sądzicie o tym liveboxie ?

Taki sobie. Niby może być. Raczej do tego celu router lepszy. :wink:

chodzi o to że szkoda mi dawać 150 zł na router który będzie używany dzień na 2 tygodnie

To w takim przypadku lepiej livebox’a. Ale livebox’a bierze się w dzierżawę, a router na własność. :wink:

hmm szkoda, a to jakiś bardzo tami router z wi fi ? jaki polecacie.

@up

POLECAMY! w8910g

hmm wy nie czytacie dokładnie postów ! wyraźnie napisałem że tani nie mam zamiaru wydawać 150zł na router który będę używał raz na dwa tygodnie. Nie ważne. A jak załatwić tego liveboxa w tp ?

Też mam, polecam, warto.

Zamówić :smiley:

A tak na poważnie to czemu by nie używać routera na co dzień? Jest to niebo lepszy niż te modemy usb.

ale ja jestem zwykłym mało wymagającym użytkownikiem mi chodzi tylko o to aby nie zawodnie dzielił łącze raz na dwa tygodnie.

Ja też od mojego routera nie wymagam żeby np. stepował. Nie wiem jak działa net na takim modemie usb jaki dają do tepsy, bo od początku używam routera, ale moge ci gwarantować źe nie żałuję zakupu. W sumie to ja też dzielę łącze na dwa kompy i to rzadziej niż raz na dwa tygodnie, ale i tak się opłaca.

Moim zdaniem oba rozwiązania są dobre. Osobiście mam liveboxa i sobie chwalę, jest to duży postęp względem modemów adsl, które niestety rozłączały net.