Livebox czy zwykły modem?

Właśnie zakupiłem sobie Neostradę 1MB/s. Mój problem polega na tym że mój pokój jest na 1 piętrze. A gniazdo do telefonu stacjonarnego dokładnie pod nim na parterze i koledzy doradzili mi żebym zamiast podciągać gniazdo do “góry” to sobie LIVEBOXA sprawił i na WIFI i będzie dużo lepiej i praktyczniej. Tylko teraz poszukuje sobie jakiegoś programu żeby mi automatycznie Neostradę włączał (jak znacie to podajcie nazwę) i natykam sie na posty ludzi którzy narzekają na LIVEBOXy że zamulają i słaba siła sygnału itp. Jutr mam go odebrać i teraz obawiam się że ja tez moge mieć zakłócenia. Doradzacie …

Moim zdaniem lepiej jest używać zwyklego modemu bo nie będziesz miał żadnych problemów z sygnałem itp. Moj kolega ma neo 6 mb i routera i net sam mu sie włącza o.o

:slight_smile:

Modem działa szybciej. LiveBox dosyć długo (do 2 tyg.) ma problemy z połączeniami. Przez USB kompa nie podłączysz tylko RJ45 lub WiFi (stosunkowo niska przepustowość). Sam przerabiałem te problemy i do netu lepszy jest modem lub porządny router.:mrgreen:

luzikseba nie bierz nigdy LiveBoxa. :wink: Mój kolega ma i co chwille awaria.

Tylko czy aż ??

Osobiście uważam połączenie poprzez kartę sieciową za o wiele lepsze od USB

Sam używam karty sieciowej do łączenie się z netem i nigdy z tm problemu nie mialem :stuck_out_tongue: Przez USB gorzej moim zdaniem