Livebox + D-Link Dir-300

Witam.

Mam problem ze zrobieniem sieci w domu. Na dole stoi Livebox TP 1.0 (lub 1.1 - nie wiem, jak sprawdzić) i ma niewystarczający zasięg do mnie na górę, więc stwierdziłem, iż mogę użyć routera D-Link Dir-300 posiadającego funkcję AP. Niestety, mimo kilku prób, również według instrukcji zawartej przy routerze, sieć się stworzy (jako druga, a wydaje mi się, że nie na tym to polega) i po połączeniu się z nią jest “Ograniczony dostęp”. Co robię źle?

Postaram się wytłumaczyć swoje działania.

  1. Podłączyłem D-Link do laptopa, wyłączyłem w nim UPnP i DHCP, a następnie zmieniłem adres IP routera na 192.168.1.69 (ponieważ konfigurator TP posiada adres 192.168.1.1, a domyślny D-Link 192.168.0.1). Później podłączyłem router do Livebox i pojawiła się nowa sieć. Gdy chciałem się z nią połączyć, to wyskoczyło okno do jej konfiguracji - podania nazwy sieci i hasła oraz weryfikacji kodu PIN urządzenia. Niestety - ograniczony dostęp.

  2. W supporcie D-Linka wyczytałem także, że wystarczy tylko manualnie włączyć funkcję Access Point, więc tak uczyniłem, ale również i to nie zadziałało.

Proszę o pomoc.