Livebox+Gigabyte= POMOCY!

A więc mam następujący problem:

kupiłem nowy sprzęt a w tym nową płytę główną Gigabyte GA-M52S-S3P i teraz po zainstalowaniu liveboxa nie minie 30 minut i mnie rozłącza ale w taki wiejski sposób, że nic przy tym nie wyskakuje. Na stronach mi sie pokazuje że przekroczono limit połączenia, nic nie mogę sciągać, na gadu siedzieć nie mogę. Nawet restart komputera nie pomaga. Jedyne co mnie ratuje to reinstalka. Dodam jeszcze, że podłączone mam pod USB (tak jak na starym asusie i tam żadnych problemów nie miałem). Proszę o pomoc!

sprawdź czy system nie wyłącza urządzenia USB dla zaoszczędzenia energii???

a powiesz mi jak to się robi?

@Edit

znalazłem i odkryłem że jak mi wyłączy neta to wystarczy włożyć i wyciągnąc USB więc może przyczyna leży właśnie po stronie zasilania tego USB. Poczekamy, zobaczymy. Na razie proszę o jakieś rady.

Podłącz Liveboxa do komputera poprzez kartę sieciową kablem z wtykami RJ 45, to wiele lepsze i pewniejsze rozwiązanie.

chodzi ci o ethernet? Już próbowałem to przy instalacji mi wyskakuje że nie wykryto karty ethernet. Jak wsadzę wtyczkę do ethernet obok USB to sie zapala jakaś dioda więc może mam tą kartę ale w menadżerze sprzętu jest wszystko zainstalowane.

@Edit

Na razie postanowiłem podłaczyć stary modem Sagem Fast 800. Jak mi się nie rozłączy tzn że muszę kupić router czy kartę sieciową?