Livebox i brak synchronizacji ADSL

Witam, kupiłem Liveboxa i dioda ADSL ciągle mruga i nie może sie zsynchornizować. W panelu konf. pisze, że kabel ADSL nie jest w ogóle podłączony. Stary router działa, tylko sie cały czas rozłącza. Prosze o pomoc :frowning:

Ford , może jest coś na lini telefonicznej. Dzwoniłeś do działu technicznego TP? Chodź w sumie, może się spodziewać odpowiedzi z ich strony.

Tak dzwoniłem i powiedzieli, że sprawdza linie i zadzwonią jutro. Ale dziwne czemu ten router działa, a Livebox nie. Specjalnie kupiłem Liveboxa, bo router sie rozłącza, a tu jeszcze większy cyrk ;/

prawde mówiąc livebox to też router po części…

Nie tylko po części, ale i w całości Livebox jest routerem…

Sprawdź czy aby napewno nie masz mikrofiltra przed LB, zobacz czy jest podłaczony do dobrego portu - Line.

Jak router się rozłaczał to trzeba było od razu dzownić na 0 800 102 102

Jak masz możliwość to sprawdź też jakiś modem - Sagem, SpeedTouch, albo ZTE… Jak na nich jest synchro to masz słabe parametry linii, bo LB i inne routery potrzebują lepszej linii… W takim wypadku wyślą partnera technicznego który stwierdzi, ze trzeba obnizyć speed na Twojej linii i będzie działać…

Co do całego problemu to może zawiesił sie port na “centrali”

W sumie wszystko co tu pisałem usłyszałeś od konsultanta… Ale to tak dla informacji innych userów i nie-konsultantów…

Dzwoniłem… Polecił odłączyć telefony na 30 minut i zresetować router :o

Nie mam modemu.

Neo 1MB mam od pół roku i przez te pół roku router nie rozłączył sie nawet na 2 sekundy, a od 3 tygodni jest to standard więc coś tu nie gra.

Złączono Posta : 20.08.2007 (Pon) 22:25

Jest to możliwe, że to wina gniazdka telefonicznego? Bo zostało ono lekko “uszkodzone” i od tego czasu troche przerywa w telefonie :lol:

Hmm… jak przerywa w telefonie od uszkodzenia gniazdka to znaczy, ze coś jest w nim nie tak… neostrada nie jest z powietrza i korzysta z tego samego gniazdka więc radzę je naprawić/wymienić… jak chcesz to dzwoń na 9393 oni powinni je wymienić…

Brak synchronizacji w tym wypadku bierze się z tego, że linia jest uszkodozna i nie ma gdzieś styku, albo coś w tym rodzaju…

Ford od trzech dni jestem posiadaczem LiveBox. Z tym ze dzieli on łącze na trzy komputery bezprzewodowo. I miałem również problem z synchronizacją. Wiedziałem, ze problem może wystąpić ale zadzwoniłem z tym pod infolinię, gdzie tylko utwierdziłem się w moim przekonaniu.

Rozwiązanie to:

1.Logujesz się do Panelu administracji LiveBox http://192.168.1.1 .

2.Podajesz login i hasło.

3.W Panelu Moje Usługi ( po lewej stronie ekranu ) wybierasz Dostęp do Internetu.

4.W Parametrach dostępu do Internetu wpisujesz :

rejestracja@neostrada.pl 

rejestracja

5.Wybierasz Zastosuj. ( Jeżeli połączysz się z Internetem, wszystko jest na dobrej drodze ) 6.Przechodzisz na stronę :http://www.panel.neostrada.pl7.Wpisujesz numer ID i PIN masz na umowie. 8.Wpisujesz nowe hasło i potwierdzasz je. 9.Powtarzasz kroki od 1-3 10.W Parametrach dostępu do Internetu wpisujesz:

login@neostrada.pl

nowe hasło

11.Wybierasz Zastosuj.

El Presidento zastosuje sie do rady jutro, podłącze Liveboxa do drugiego gniazdka i spróbuje się połączyć przez wi-fi.

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 10:58

Nie działa. Pisze to samo “Sprawdź czy kabel ADSL jest prawidłowo podłączony do bramy.” :expressionless:

Jeżeli poprawnie zarejestrowałeś się to pora na konfig Livebox. Poczytaj w tym temacie http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=175972&highlight=livebox

Na samym dole napisałem co zrobić jeżeli livebox nie może sie połączyć.

Polecam podłączyć Liveboxa przez sieciówke RJ-45. Nie instalujesz sterowników tylko podłączysz i masz spokój.

Jeżeli jesteś podłączony przez USB, a masz możliwość podłączenia przez ethernet wywal sterowniki i podłącz za pomocą sieciówki.

Ja już przekopałem całą tą konfiguracje, próbowałem się połączyć ręcznie, przez wifi etc. i zawsze jak klikne połącz w liveboxie to pisze:

Zachowuje sie tak jakby nie wykrywał gniazdka telefonicznego. Próbowałem innymi kablami i takim troche innym ze starego routera, ale na wszystkich to samo. Na 800102102 zadzwoniłem w pierwszej kolejności, mają “sprawdzić linie” cokolwiek by to nie było.

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 15:13

I tak mam możliwość podłączenia jedynie za pomocą WiFi lub kabla ethernet. Uzywam sieciówki.

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 19:34

Dzwonił gość z neostrady i powiedział, że coś wykryli, coś naprawili i dalej nie działa, więc przyjdzie w piątek jakiś technik i obada sytuacje. Dzieki za pomoc. :slight_smile:

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 21:38

Chciałem tylko powedzieć, że po wymianie liveboxa wszystko działa, Wifi też ;]