LiveBox i połaczenie przez Wi-Fi

Witam. Mam 2 komputery, jeden stacjonarny który jest podłączony do liveboxa przez kabel eternetowy oraz laptopa z adapterem Wi-fi, dlaczego na komputerze stacjonarnym w statusie połączenia pisze mi ze prędkość połączenia jest 100 Mbps a na laptopie mam 54 Mbps oraz IPc6 Connectivity : Limited, czy połączenie na laptopie jest jakoś ograniczone ? czy da się to zmienić ? i jeszcze jedno w instrukcji instalacji neostrady przez adapter Wi-fi pisze że powinien sie automatycznie zainstalować program Sagem Wi-fi 11g USB adapter LAN Utility lecz się nie instaluje ale gdy instaluje go ręcznie z płyty to ciągle mi pokazuje ze adapter nie jest podłączony no i przez to nie da się go włączyć. Ma ktoś jakiś porady ? Dodam że mam neostrade 512

A podłaczasz ten adapter od neostrady?? Co do predkości to o ile się orientuje to jest normalna(maksymalna) predkość liveboxa. Przynajniej taką maksymalnie można ustawić na standardowych sterach i kluczu sageama…

no pewnie że od neostrady tylko zastanawia mnie czego na stacjonarnym jest 100 Mbps a na laptopie 54 Mbps i czy da się to zwiększyć, czy to jest ograniczenie jakieś ?

95647096vf8.jpg

Jak na obrazku to SS z laptopa w miejscu gdzie jest napisane 54.0 Mbps na stacjonarnym komputerze jest 100.0 Mbps da się to zminić ? czy to wpływa na prędkość na laptopie czy przez to jest słabsze ?

No wiec Ci już pisałem tak jest i już :slight_smile: A co do instalowania programu z płytki. To pamietaj, że na początku instalacji adapter nie może być podpiety wtedy się powinno wgrać wszystko poprawnie.

Ps. Masz Viste na laptopie?? Jak tak to do Visty są chyba nowe sterowniki :slight_smile: Ale skoro Ci net działa i reszta działa to się nie przejmuj, bo tak jak już pisałem to jest maksymalna predkość liveboxa…

to ż nie może być podpięty to wiem i tak właśnie było mimo to się nie instaluje

No tak mam Viste

W takim razie tu był jeden podobny temat

Oj… Angelo_7… nie wprowadzaj w błąd, nie wiesz - nie pisz. Po prostu protokół transmisji bezprzewodowej g802.11 jaki jest zastosowany w Liveboxie pozwala na maksymalną przepustowość 54Mbs w sieci, nie w internecie !

Ty stary czytanie ze zrozumieniem się kłania… Gdzie ja niby napisałem, że jest to przepustowość neta?? Jeżeli nie umiesz czytać to nie obrażaj innych. Przecież to oczywistec, że pisałem o sieci. To co piszesz to po prostu żal…

A tu przykład Twojej wyższości nad moją osobą… Napisałeś o tym samym, ale dodałeś nazwe protokołu na, którym działa sieć bezprzewodowa i jesteś przekonany, że jesteś zajebisty… Oby tak dalej…