Livebox i problem z połączeniem poprzez ethernet

witam.nie moge sie połaczyc z internetem,net do mnie wysyła pakiety a ja nie moge sie połączyc nawet ze stroną liveboxa.jak chce ustawic zeby pobierało ip automatycznie to nie działa.no to kit robie na ręczne i wpisuje ip,maske podsieci i domyślną brame ale niewiem jakie wpisac DNS’y :frowning: jak wiecie cos to pomozcie,albo jakie mogą byc przyczyny.czekam na szybką odpowiedz

poprostu nie mam dostępu do neta a net wysyła pakiety do mnie.moze cos jest w ustawieniach przestawione? pomozcie prosze:) aha i jak podłacze net pod usb to działa to automatyczne pobieranie ip a przez ethernet juz nie:( co to moze byc

To może być tylko Livebox :slight_smile:

A tak poważnie przyczyn może być bardzo wiele, po pierwsze zresetuj liveboxa /od spodu masz taki przycisk RESET/

po drugie, uwalona karta sieciowa, spróbuj na innym sprzecie czy po lanie też nie działą, po trzecie wirusy, świrusy i inne paskudztwa.

resteowałem,wirusów nie ma bo dopiero miałem format kompa,(uwalona karta sieciowa) co mialem dokładnie na mysli xD tam jest chyba cos przestawione w ustawieniach tej karty;/ prosze o pomoc:)

hmm szczerze mysle nad kupnem nowej karty sieciowej :smiley:

poprzez uwalona miałem na myśli zepsuta :), ale spróbuj ją odinstalować, wejdź w menadzer urzadzen, prawy mysz na karcie sieciowej i opcja iodinstaluj, zresetuj komputer, po resecie zainstaluj sieciówkę od nowa.

instalowałem od nowa i nic:( no nic nie poradze, będe musiał zainwestować w nową karte sieciową:)

skąd to załamanie :slight_smile: nowa sieciówka to jakieś 15 - 20 zł nie ma nad czym rozpaczać :slight_smile:

no nie rozpaczam:)) kupiłem dzisiaj d-link za 27 zl:)