Livebox i router jednocześnie


(GriX) #1

Witam! Obecnie posiada router NETGEAR DG834g. Posiadam liveboxa od TP, który muszę podłączyć, aby działał telefon. I teraz nie wiem jak to wszystko po podłączać i co pozmieniać w ustawieniach, aby router nadal był odpowiedzialny za internet, a livebox umożliwiał korzystanie z telefonu


(luger) #2

Mowa o telefonie internetowym VoIP Neostrady czy normalnym telefonie. Jeżeli chodzi o zwykły telefon to podłącza się go przez filtr i nie ma znaczenia czy jest LiveBox czy inny router. Ten filtr jest po to byś nie słyszał w telefonie trzasków internetu i odwrotnie, żeby telefon nie zakłócał internetu.


(roobal) #3

Podłącz Livebox kablem do jednego z portów LAN routera, na routerze wyłącz serwer DHCP, skonfiguruj sieć bezprzewodową i powinno działać.

Pozdrawiam!


(GriX) #4

Chodzi o telefon internetowy


(thommy181) #5

Pierwsze pytanie to ile urządzeń chcesz podłączyć do internetu ? Livebox ma wbudowany router, więc możesz korzystać tylko z niego. Również możesz zakupić router adsl 2+ z wbudowaną bramką voip i używać go zamiast Liveboxa. Choć podłączenie Liveboxa do routera jest możliwe to jest moim zdaniem bezsensowne. Nie daje za wiele zysku, a i może generować straty na prędkości i jakości łącza.


(GriX) #6

Jeden laptop przez Wi-Fi, drugi komputer przewodowo. Czy Livebox sprawdzi się lepiej niż router? Zależy mi na szybkim łączu. Mógłbyś podać przykłady tych routerów?


(roobal) #7

Czy lepiej to nie wiem, bo nie miałem nigdy styczności z Liveboksami, ale spokojnie możesz podłączyć wszystko tylko do Liveboksa, myślałem, że router chcesz podłączać, jak to często bywa, ze względu na brak zasięgu.

Każde dodatkowe urządzenie nie tyle będzie wpływać na szybkość łącza, co będzie generować dodatkowe opóźnienie.

Pozdrawiam!


(thommy181) #8

Zgadzam się z Tobą roobal. Jeśli chodzi o urządzenia: http://allegro.pl/ruter-asus-dsl-g31-w- ... 47445.html http://allegro.pl/router-modem-tp-link- ... 80541.html Jeżeli natomiast po podłączeniu samego LB nie ma problemów z łączem to nie widzę za bardzo sensu dokupowania routera.