Livebox i router wi-fi D-Link DI-524 - czy da się połączyć

Witam,

za kilka tygodni zbliża się koniec mojej umowy na dostęp do internetu.

Mam zamiar przejść do TP. W związku z tym mam pytanie czysto teoretyczne, gdyż Livebox’a jeszcze nie posiadam, a obecnie sieć mam rozszytą po domu przy pomocy routera wi-fi D-Link DI-524 plus modem z kablówki.

Nie miałem nigdy styczności z Livebox’em więc pytania mogą wydawać się śmieszne.

Czy da się połączyć Livebox’a z w/w routerem ?

Czy Livebox sam nadaje adresy z dhcp czy zostawić to na d-link-u ?

Jak wygląda sprawa z firewallem ? Czy Livebox posiada własnego firewalla (konfigurowalnego przez użytkownika) czy korzystać z firewalla w d-linku (wyłączyć chyba go nie da rady) ?

Pozdrawiam

Jacek

Liveboxa z tym routerem połączysz bez problemu - kabel sieciowy podłączasz do gniazda Ethernet w Liveboxie i do gniazda WAN w D-Linku. DHCP na D-Linku zostaw włączone. Nie wiem jak jest z firewallem na Liveboxie, ten z D-Linka o ile pamiętam daje się całkowicie wyłączyć.

Cieszę się że można połączyć Liveboxa z tym routerem.

Natomiast ciekawi mnie jedna rzecz. Sądziłem, że kabel ethernetowy w takim połączeniu należy podłączyć do portu LAN routera, tak aby robił za switch (wtedy jak się domyślam dhcp na routerze musiałby być wyłączony).

Co do samego firewalla na d-linku, nie ma pojęcia jak go wyłączyć. Mam w tej chwili przed sobą interfejs www tego routera i nie ma tam mowy o wyłączeniu firewalla, można tylko wyłączyć poszczególne reguły.

tylko po co go podłączać do dlinka jak Livebox to router Wifi z modemem http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … livebox_tp

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … y/livebox/ poczytaj to też :slight_smile:

Tego nie wiedziałem. Dzięki wielkie.

Jeszcze pytanie: czy jest gdzieś dostępny jakiś podręcznik lub instrukcja prezentująca wszystkie pozycje panelu konfiguracyjnego Liveboxa ?

Głownie chodzi mi o możliwości konfiguracji firewalla i forwarding portów na liveboxie.

http://www.dailymotion.pl/video/x6duk0_ … vebox_tech ale po francusku filmik :slight_smile:

Livebox konfiguruje sie jak każdy domowy router. Możesz poszukać kilka artykułów jak to sie robi w 3 różnych routerach i nie może się nie udać ;]

pzdr

Z routerami mam do czynienia dość często, z uwago a charakter mojej pracy. Z Liveboxem nie miałem nigdy styczności. Skoro to zwykły router to mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu.

Z konfiguracją to pewno nie będziesz miał problemów jedynie są to dość awaryjne urządzenia które potrafią się rozłączać itp. no chyba ze dobry model ci sie trafi :slight_smile:

Cóż, jeśli tak będzie z awaryjnością (oby nie), to najwyżej zastąpię go jakimś porządnym routerem adsl.