Livebox i TP link jak połączyć?

Mam następujący problem, moja znajoma na Liveboxa na 2 piętrze.Problem tkwi w tym że na parterze sygnał z sieci Wi-Fi często się urywa. Np. nie można połączyć się z internetem w telewizorze przez Wi-Fi. mam do dyspozycji router TP Link WA701ND . I oto mam takie pytanie czy jest możliwość by livebox z 2 piętra wysyłał sygnał przez Wi-Fi do routera TP Link znajdującego się na parterze a ten wysyłałby sygnał czy to przez kabel czy przez Wi-Fi do telewizora?

Jeżeli sygnał przez WiFi na linii Livebox - telewizor się urywa bo przez 2 piętra, to niby dlaczego miałby się nie rwać na linii Livebox - ruter jak będzie porównywalna odległość. Chcąc zapobiec problemowi w sposób radykalny należałoby położyć kabel sieciowy na tej trasie. Natomiast rozwiązanie że dla rutera bramą będzie Livebox jest jak najbardziej możliwe tylko czy to będzie skuteczne poprzez Wifi??

A jeśli bym postawił TP Linka na pierwszym pietrze ? Na pewno jest jakiś sposób w sieci znalazłem to http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=250czy ten sposób jest możliwy na Liveboxie z TP Linkiem?