(Livebox) Internet rozłącza się przy SAMP

Rzeczywiście mam aktywną usługę TV przez ADSL, a port Ethernet mam obecnie wolny. Poczekam jeszcze na brata i dopytam go o to i ewentualnie spróbuję podłączyć się przez Ethernet.

Dodane 02.06.2013 (N) 14:15

Namieszałem - zapomniałem, że rodzice w jednym z telewizorów korzystają z videostrady i żółte wejście ethernet jest zajęte. Więc jednak odpada połączenie przez ethernet.

Hej,

No to nie rozumiem. W końcu zajęte czy wolne? Coś mieszasz się w zeznaniach straszliwie…

Generalnie jeśli nie chcesz sprawdzić działania LiveBox’a podłączonego do komputera portem sieciowym, cofasz się do punktu wyjścia. Urządzenie nadal będzie się zawieszać, a prawdziwej przyczyny takiego stanu rzeczy nie ustalisz. Zostają Ci więc 3 rozwiązania:

:arrow: zadzwonisz od Orange’a i poprosisz o zmianę urządzenia na inne - np. na LiveBox’a 2. Oczywiście będziesz musiał jakoś uargumentować swoją prośbę,

:arrow: Odłączysz na czas testów telewizję bądź telefon VoIP i sprawdzisz działanie urządzenia przy takim połączeniu. Jeśli nadal będzie się zawieszać, będziesz miał argument do punktu 1,

:arrow: Nie robisz nic i dalej zmagasz się z problemami.

Wybór należy do Ciebie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Będę prawdopodobnie wymieniał livebox’a, innego wyjścia nie ma. Także dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Hej,

W takim razie zaznacz w zgłoszeniu, że urządzenie się zawiesza i poproś o wersję drugą LiveBox’a - ma ona 4 porty sieciowe, więc nie powinno być problemu z podłączeniem komputera poprzez port sieciowy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus