Livebox jako AP - router jako APC - jak to zrobić

Witam!

Mam problem i proszę o pomoc,

mam liveboxa od TePsy, w miarę nowa wersja, z wi-fi, które śmiga poprawnie. Potrzebuję połączyć ze sobą dwa dekodery ‘n-ki’, w różnych pokojach, żeby mi działał multiroom. Mam router tp link tl-340gd, który nie ma funkcji APClient, tylko jakiś Bridge, z którym sobie nie umiem poradzić, czy ktoś bardziej doświadczony w ustawieniach sieci może mi pomóc skonfigurować most z tl 340 z liveboxem, albo polecić jakiś tani router wifi w standardzie g lub n, który mógłby śmigać jako APC z liveboxem?

Idea jest taka, żeby pośrednikiem nie był żaden serwer, komputer, tylko połączenie:

[dekoder n] -ETH- [livebox AP] -wifi- router jako APC -ETH- [dekoder n]

Czy możecie mi jakiś urządzenie tanie i sprawdzone polecić?

Pozdrawiam

Tomek

Ja osobiście używam urządzenia z linku poniżej do połączenia do dekodera N. Spisuje się dobrze aczkolwiek ma problemy z szyfrowaniem wyższym niż WEP. Tak więc proponuję Ci kupić model poprawiony czyli WA-501g,który już podobno tych problemów nie ma. Chyba,że wyższe szyfrowanie Ci nie potrzebne to ten Ci w zupełności wystarczy.

http://allegro.pl/tp-link-tl-wa500g-ap-client-wds-repeater-100mw-i2311918530.html

Akcja - reakcja :slight_smile: Znalazłem zgodnie z radą coś takiego, mam nadzieję, że to miałeś na myśli :slight_smile:

http://allegro.pl/tp-link-tl-wa501g-2-4 … 26770.html

Czekam na dostawę i walczę z ustawieniem, w razie problemów będę prosił o wsparcie.

Pozdrawiam!

Tomek

PS. pytanie, używasz 2ch takich tp linków w moltiroomie, czy może jeden [dekoder TV] - [tp link] - [domowe wi-fi] ??

Używam 3 takich urządzeń. Mam 3 dekodery w multiroomie i do każdego jest podłaczony TP-Link. Pobierają przez wi-fi sygnał z mojego D-Linka.

No tak, urządzenie kupiłem, diody migają, więc pewnie działa. przez kabelek spokojnie mogę się połączyć. Tylko mam problem z konfiguracją.

Kupiłem, za radą przedmówcy, TP-LINKa wa501G

Jak mam go ustawić, żeby działał w trybie Klient (czyli brał neta po wi-fi z innego routera i przekazywał go po ethernecie) ?

Jako tryb połączenia wybieram Client, wpisuję MAC źródłowego routera, wpisuję ssid sieci, na zmianę włączam/ wyłączam dhcp, bo nie wiem gdzie ma być włączone, gdzie wyłączone i nic… ani grama nawiązanego połączenia. Czy ktoś z kolegów mógłby mi to jakoś prosto przekazać? Bo sam manual mówi mniej więcej tyle, że wpisz mac albo ssid i już działa… :wink:

Pozdrawiam

Tomek

Ustawiasz AP w tryb klienta. Klikasz przycisk survey, powinno Ci wyskoczyć nowe okienko z listą dostępnych sieci. Wybierasz swoją sieć, zapisujesz zmiany i powinno działać. Jeśli chcesz mieć adresację z tej samej podsieci, serwer DHCP na AP możesz wyłączyć, adresy będą przydzielane z serwera DHCP, działającego na routerze.

Pozdrawiam!

Właśnie w tym mam problem, że tak jak radzisz już próbowałem i nic…

Mam tak, router domowy ma ip 192.168.0.1

mój acces point client ustawiłem na 192.168.0.2

PC podpięty do niego 192.168.0.3 (bo inaczej apClienta nie widzi)

W AP-Client mam wpisany MAC routera domowego, ale żadne połączenie nie jest ustanawiane między routerem i clientem. Nie ruszam w ogóle haseł i szyfrowania, bo i po co utrudniać :wink:

W tym tp linku (wa501g) opcji jest 3 na krzyż, więc nie wiem co jeszcze mogę zmienić…

Spróbuj to zrobić tak, ustaw tryb ap client i to wszystko, nie podawaj MACa AP z routera, kliknij survey, wybierz z listy SSID sieci, którą nadaje router, zapisz zmiany i powinno działać, przynajmniej na AP, który konfigurowałem u brata w taki sposób działa. Jeśli nie będzie działać, to ewentualnie przypisz AP adres z innej podsieci, np. 192.168.1.1 i włącz na AP serwer DHCP, takie ustawienie powinno działać bez problemu.

Pozdrawiam!

Witam ponownie, ponownie porażka.

Zrobiłem jak pisałeś, najpierw reset softu, żeby nic nie przeszkadzało, potem apClient / survey / wybór sieci i nic, zmieniłem ip (żeby była inna klasa 192.168.1.x i 192.168.0.x) i ciągle nic… AP-nadający sygnał działa, bo na kompie mam net przez wi-fi, tylko ten tplink się nie chce połączyć…

Pozdrawiam!