Livebox jako router główny i tp-link w trybie access point. Codziennie musze restartować router

Pisałem w innym wątku, nie chce mi się sprawdzać, ale Archer ma razej tryb bridge?

Spróbuj utworzyć most wifi miedzy dwoma routerami. DHCP działa w routerze „master”, wyłączasz w routerze „slave”.

Probowałeś może już?

nie do końca rozumiem co mam zrobić.

Próbowałem zamiast trybu access point tryb router z wyłącząnym dhcp w drugim routerze i nie działało.

KryspinW5, znowu coś niejasne?

Ten dodatkowy:
1/ ustaw inną maskę podsieci (np. 192.168.5.0/24 no i oczywiście inny adres routera np. 192.168.5.1)
2/ wyłącz na nim DHCP
3/ połącz LAN-LAN.

Ten drugi powinien robić za zwykły AP po L2.

ten drugi router ma nie tylko roszerzać zasięg wifi, ale też ma mieć podłączone sprzęty kablem.

Powinien działać jak switch, więc rozszerzać i zasięg wifi i obsługiwać porty LAN. Tam zresztą masz w linkach - ostatni link. W TPLink wyłączasz DHCP, wszystko będzie obsługiwał Livebox, dopóki się nie zawiesi, nie udławi, nie zapoli i nie wyłączy :stuck_out_tongue_winking_eye: Koniec końców, dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz.

ale ja potrzebuje routery połączyć kablowo. nie mam światłowodu tylko neostradę 20mb/s i nie chcę tracić prędkości na połączeniu wifi.

W routerze dodatkowym (tp-link) nadałem statyczny adres IP 192.168.1.40 a więc z puli DHCP routera głównego (Livebox). Teraz już wszystko działa jak należy.
Tym, którzy próbowali pomóc, dziękuje.

Na komputerach stacjonarnych ustawiłem różne publiczne dnsy.

gościu piszę, że ustawił tplinka w tryb ap więc adresacje dostaję z głównego routera po dhcp nie musi nic przestawiać ani ustawiać żadnej adresacji, tplink działa tylko jako radio.

Tplinki te tanie mają głupią tendencję, że nie lubią trybu AP/switcha (L2). Ot, jak napisał autor wywalają sięć - potrafią siać jakimś badziewiem po L2 i takie cuda właśnie się zdarzają i niefajnym rozwiązaniem jest podział na dwie podsieci i pracę w trybie L3 / routera :confused: Tplink nawet to potrafi spierdzielić :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.