Livebox - Kłopoty z przekierowywaniem portów

Witam,

Tak się złożyło, że potrzebuję użyć mojego komputera w roli serwera, więc zabrałem się za konfigurację przekierowywania portów.

Niestety mój router(Livebox FTTH v2) odmawia jakiejkolwiek współpracy.

W zakładce NAT/PAT utworzyłem nową regułę: Port wewnętrzny: 1604; Port zewnętrzny: 1604; Protokół: TCP/UDP; Urządzenie: 192.168.1.123.

Adres IP mojego komputera jest ustawiony ręcznie właśnie na 192.168.1.123.

W zakładce Konfiguracja Zapory Sieciowej wybrałem ustawienie niska.

W zaporze, której dostawcą jest McAfee(Total Protection) otworzyłem ten port. Gdy to nie poskutkowało, wyłączyłem kompletnie zaporę, lecz i to nie pomogło.

To jest efekt testów na stronie portchecktool.com: Dysk Google

 

Czy ktoś wie, co może być przyczyną tego problemu?

Thank you from the mountain :slight_smile:

blondkarol

W domu powinieneś jeszcze mieć jakiś ONT (coś co zamienia Ci sygnał ze światłowodu na impulsy elektryczne idące po kablu sieciowym), który jest podłączony do Liveboksa. Jeśli tak masz, to upewnij się, że w Liveboksie na WANie dostajesz publiczny adres IP.

 

PS

Poprawnie to pisze się po polsku , nie po Polsku :wink: Nie kłuje Cię w oczy ta wielka litera? :slight_smile:

Hej, dzięki za tak szybką odpowiedź. U mnie w budynku nie ma światłowodu. Jedynym wykorzystywanym portem jest ADSL.

 

EDIT:

 

Jeśli to ma pomóc to zauważyłem, że na stronie portchecktool.com moje ip to: 178.42.241.134, a na stronie noip.com w sekcji Last Login IP widnieje: 178.42.69.52

 

P.S.

Kurde, ale mnie złapałeś z tym “po polsku” :wink:

Spróbuj to samo na innym porcie. Może ten jest przez Orange blokowany. Patrzać na jego opis był wykorzystywany przez jakieś narzędzie hackerskie. Spróbuj coś w sty;u 54321 itp.

Pisałeś o routerze FTTH, więc uznałem, że masz w domu światłowód.

W Orange masz zmienne IP, więc pewnie od czasu ostatniego logowania uległo ono zmianie, ale skoro korzystasz z noip, to raczej o tym wiesz. Jesteś pewny, że usługa na porcie 1604 jest włączona i działa?

 

To w sumie podstawowe pytanie :slight_smile:

Chodzi mi o serwer, nie o przekierowanie portu. Przekierowanie może działać, ale ta strona nie wykrywa portu, ponieważ może być tak, że nic na tym porcie nie nasłuchuje.

Tak program-serwer nasłuchuje na porcie 1604.

Teraz portchecktool.com dla odmiany pokazuje: “no route to host”.