Livebox nie akceptuje adaptera wi-fi

witam od wczoraj jestem posiadaczem liveboxa w swoim komputerze posiadam 2 systemy operacyjne : windowsa xp i windows vista home ( prezent świąteczny ) . Jak instaluje w/w urządzenie na windows vista to wszystko jest ok , problem pojawia się przy xp to znaczy instalacja sterownika do wi-fi przebiega normalnie po ich zainstalowaniu podłączam adapter wpisuje klucz web

naciskam reg na livebox czekam około 5 min i wyskakuje błąd : instalacja adpatera wi-fi nie powiodła się przez kabel etharnet jest tak samo . Dzwoniłem już do tp to powiedzieli mi że jest to wina komputera a dokładniej portów tcp/ip i jedynym wyjściem jest format c na zwykłym modemie to znaczy na zxdsl 852 internet działał .

p.s nie chce formatować dysku jak rozwiązać ten problem ??

sprubuj antywirusa wyłączyc lub zaporę jak dobrze pamiętam to na xpeku miałem ten problem adapter wifi i kabel ethernet nie mógł się połączyc z liveboxem

jak na viście wszystko jest ok to na xp mogę zrobić pełna instalke to znaczy tak jak bym instalował 1 raz czy to nie wpłynie na dobrą instalacje na 2 systemie ??