Livebox notorycznie się zawiesza

Witam mam problem z nieszczęsnym urządzeniem nazwanym livebox. Problem polega na tym że średnio co 3 dni się zawiesza mniej więcej o tej samej porze 22:30. Wszystko by było ok gdyby stał w moim pokoju wtedy reset i po kłopocie ale stoi w drugim pokoju i nie będę wchodził żeby go resetować. Do liveboxa podpięte 2 laptopy po wifi z czego mój pracuje średnio od 10 do 1 w nocy a drugi sporadycznie, Czym to może być spowodowane? I czy da się to ustrojstwo czymś zastąpić?

Owszem, da się, na początek sprawdziłbym systemy pod kątem syfu (

Mój świeżo wgrany na drugim lapku nie wiem nie interesuje mnie tamten :smiley: ważne żeby mój był czysty poza tym nod 32 + zone alarm. I wina chyba leży w samym liveboxie

A jak łączysz się z liveboxem, poprzez usb, wifi czy lan? Aplikacje wspomagające od TP zainstalowane? Może jakieś szczegóły nt.konfiguracji komputera?

Dowolny router WiFi z wbudowanym modemem ADSL np.

TP-LINK TD-W8901G

TP-Link TD-W8961ND

Ovislink WN-300ARM-VPN

Linksys WAG120N

Pentagram 6352

Pentagram 6351

NETGEAR DGN2200

i kilka innych modeli, wystarczy poszperać w sieci i coś sobie wybrać.

Łączę się poprzez wbudowaną kartę wifi. Z tego adaptera neo zrezygnowałem bo siła sygnału była niska/bardzo niska i zrywało połączenia a na tej wbudowanej siła znakomita. Konfiguracja laptopa w podpisie. Tylko jeszcze jeden zonk pod tego liveszajsa jest podpięty tel domowy. Jak tel dzwoni to nie ma internetu do czasu zakończenia rozmowy.

OMG…

Livebox podłącz kablem telefonicznym bezpośrednio do gniazdka w ścianie.

Telefon podłącz do gniazdka w ścianie, lecz poprzez mikrofiltr, który masz dostarczony razem z liveboxem.

To akurat nie ja podłączałem. Możesz zapodać jakieś foto tego mikrofiltru?;>

pict8404.jpg

Oczywiście możesz mieć nieco inne, bo różne wersje dają.

PS: Instrukcje czasem wypada poczytać :stuck_out_tongue_winking_eye:

PS2: Po zmianie routera na inny mikrofiltra nadal trzeba używać aby nie zrywało, taka magia technologii ADSL. I prawdę mówiąc nie zdziwiło by mnie, gdyby powodem wieszania się LB był brak mikrofiltra :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wiesz. Właśnie obejrzałem pudełko i mikrofiltr jest taki jak właśnie zapodałeś. Wielkie dzięki!! :slight_smile: Wszystko jest w zestawie. Tylko pan od neo nie podłączył. Jak mówię jak się tu wprowadziłem to już tak było i zastanawiała mnie właśnie ta kwestia dlaczego tak jest z telefonem. Tylko jest taka opcja że telefony są dwa. Teraz to zobaczyłem. Muszę 2 mikrofiltry podłączać? O ile w ogóle są dwa w zestawie.

Bo kabel z liveboxa jest właśnie w gniazdku w ścianie tylko bez mikrofiltrów

http://img121.imageshack.us/f/gniazdkoj.jpg/