Livebox pod xp - długie ładowanie pierwotne witryn, pomóżcie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie tak dawno postanowiłem skusić się na livebox’a w umowie z neostradą.

za pierwszym razem uznałem że jest uszkodzony i go wymieniłem, dziś jestem po wizycie także montera i okazało się że poprawnie go zamontowaliśmy i prędkość oraz ping i ms są w jak najlepszym porządku.

prędkość stałą 2MB, 27ms

Problem jest taki że każda witryna przy włączaniu ładuje się ok. 10-30 sekund zamiast instantowo.

Np. strona http://www.wp.pl ładowała się 23 sekundy, natomiast już po załadowania, każdy temat na tej stronie uruchamia się poprawnie. W sytuacji gdy już zamknę kartę przeglądarki i uruchomię ją ponownie > strona wp znowu ładuje się bardzo długo.

Czyli to raczej nie problem z cookie.

Gdy używam zwykłego modemu choćby SpeedTouch lub tego montera wszystko działa błyskawicznie, co ciekawe livebox działa z opóźnieniem także na komputerze brata, a na laptopie montera śmiga jak należy.

Sprawdzałem to pod firfox i pod internet explorer - problem wygląda tak samo.

Monter uznał że to wina karty sieciowej, ale ona działa jak należy, podbnie było z anty virusem(eset nod32 4) po odinstalowaniu problem się nie zmienił, a diagnoza utkwiła w martwym punkcie.

liveboxem łączę z komputerem za pomo kabla sieciowego ethernet, sprawdzaliśmy też inne kable więc to też nie to…

Dane mojego sprzętu:

Komputer NTT Home

Intel® Core2 CPU

6320 @ 1.869GHz

1.88 GHz, 2,00 GB RAM

Rozszerzenie adresu fizycznego

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT

Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet Nic

(?)Kontrolery SCSI i RAID

-AL7EN44K IDE Controller <------- przy tym po lewej stronie wyświetla się wykrzyknik w żółtym kwadracie

-AZUUEADX IDE Controller

System

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600] (Home Edition)

Dla podsumowania:

przy zwykłym modemie wszystko działa odpowiednio

przy livebox za strony ładują się bardzo długo mimo że prędkość, ping i ms są w porządku (livebox na pewno działa poprawnie, bo został sprawdzony na laptopie montera)

Po załadowaniu strony odnośniki na tej stronie włączają się szybko.

Nie jestem dobry z informatyki, choć zawsze mnie to ciekawiło, ale chyba nie jestem do tego utalentowany.

Mi już ręce opadają i nie mogę tego reklamować, bo to niby z winy sprzętu.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i postaram się tutaj zaglądać jak najczęściej by odpowiadać na wszelkie pytania.

-z góry dziękuję i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku, miejmy nadzieję że ja też taki będę miał z poprawnie działającym internetem…

Ok a jak ładowania innych stron?

jakich dns używasz :?: :?: :?:

Wszystkie strony ładują się powoli ok 10-20 sekund, za drugim razem już otwierają się szybko, ale tylko jeśli cały czas cośrobię na danej stronie.

Jeśli zamknę kartę i powiedzmy za parę minut znowu ją otworzę to znowu ładuje się powoli i ten problem występuje z każda stroną nawet z google.

nie wiem za bardzo co to jest dns, ale jeśli ufać wikipedii to mój ip: to 192.168.1.1

A korzystasz oprócz z liveboxa z jakiegoś jeszcze rutera?

Jest tylko livebox, jak najbardziej poprawnie założony pod okiem montera, tak jak pisałem u niego działa poprawnie a u mnie nie, ale jest to dla mnie dziwne bo ze zwykłym modemem internet działał idealnie, a był to 5 letni modem SpeedTouch jeszcze ze starej neostrady.

Ok a masz sp?I czy Twoj brat ma taki sam system?

xp, brat też ma taki. (jest na bieżąco aktualizowany)

Jak zainstalowałeś SP3 to sterowniki są do wymiany tylko uprzednio usunąc trzeba wszystkie poprzednie a dopiero potem zainstalować nowe

Za bardzo się na tym nie znam… czyli mad usunąć sterowniki np. od karty graficznej i…?

hmm może ta informacje będzie pomocna, gry multiplayer działają idealnie np. warcraft 3.(ms w porządku żadnych opóźnień)

sterowniki od modemu

ja do modemu nigdy nie miałem żadnych sterowników pobieranych i instalowałem go bez użycia płyty bo opcja z płytą jest tylko przy połączeniu bez przewodowym.

To wystarczy że pobiorę najnowsze sterowniki do tego livebox’a?

Jak najbardziej.Sprawdź dokładnie model modemu i takie ściągnij ze strony nailepiej producenta albo tp.

Ok, dzięki bardzo Xyjan

puki co jeszcze zostawię wątek na wszelki wypadek.

Zostaw bo to komputery i z nimi nigdy nic nie wiadomo

Ok…

sterowników na necie niema, są niby tylko do tych pozostałych opcji czyli nie ethernet’a (wi-Fi i usb)bo ja akurat miałem tą okrojoną wersję że na płycie ich niema.

Na livebox napisali że on sam się aktualizuje, ale jeszcze u mnie chyba to się nie zdarzyło.

Kiedy szukałem sterowników na necie natrafiłem na taki temat na jakimś forum:

http://forum.fedora.pl/index.php?/topic … rmy-sagem/

I mało mi głowa nie eksplodowała po chwili czytania tego.

Model mojego liveboxa to: Livebox (f@st 3202 Firmy Sagem)

jego parametry techniczne:

-dostęp do sieci internet w technologii ADSL, ADSL2+ (do 24Mb/s) - interfejs RJ-11

-1 port USB 2.0 (do 12 Mb/s)

-2porty Ethernet 10/100Base-T - interfejs RJ-45 (do 100 Mb/s)

Wi-Fi 802.11g (do 54 Mb/s, zasięg do 100 m)

-bezpieczeństwo sieci Wi-Fi kodowanie WEP 128 bitów + WPA + przycisk ndo manualnej rejestracji komputera

-wbudowany router (NAT, firewall, DHCP, DNS, WWW)

-rozmiary 270x200x56 mm

-pasmo częstotliwości: 2,4 Ghz

Nie wiem czy dla Ciebie(was) to też czarna magia ale ja tego po prostu nie ogarniam, a chciałbym to potem zrobić tak żeby działo na 2 komputerach ale wtedy nie mogę użyć ethernet’u tylko usb, bo połączenie sieciowe z bratem wymaga wyjście te które obecnie zajmuje ethernet.

No tak tylko, że czytasz konfiguracje na systemy linux a nie windows.A jak klikniesz na sieć–>PPM–>Właściwości i klikniesz na ipv4 to co masz?Daj zrzut ekranu ustawień sieci

Sorki jeśli to zabrzmi głupio, ale w moim miejscu sieciowym tego nie widzę, a sieć jako explorer czy firefox to chyba nie to?

Start—>sieć i znajdz swoje połączenie sieciowe

W start mam tylko:

programy

dokumenty

ustawienia

wyszukaj

obsługa i pomoc techniczna

uruchom…

wyloguj

wyłącz komputer

ale jak wchodzę w moje miejsce sieciowe to wyświetla się “połączenie lokalne” i jak kliknę prawym to wyświetla mi się właśnie to:

kurcze nie mogę wrzucić obrazka… ok dodam go na mój profil i dam link:

http://grono.net/gallery/6288895/