Livebox pod xp - długie ładowanie pierwotne witryn, pomóżcie

(Qaz32167) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Nie tak dawno postanowiłem skusić się na livebox'a w umowie z neostradą.

za pierwszym razem uznałem że jest uszkodzony i go wymieniłem, dziś jestem po wizycie także montera i okazało się że poprawnie go zamontowaliśmy i prędkość oraz ping i ms są w jak najlepszym porządku.

prędkość stałą 2MB, 27ms

Problem jest taki że każda witryna przy włączaniu ładuje się ok. 10-30 sekund zamiast instantowo.

Np. strona http://www.wp.pl ładowała się 23 sekundy, natomiast już po załadowania, każdy temat na tej stronie uruchamia się poprawnie. W sytuacji gdy już zamknę kartę przeglądarki i uruchomię ją ponownie > strona wp znowu ładuje się bardzo długo.

Czyli to raczej nie problem z cookie.

Gdy używam zwykłego modemu choćby SpeedTouch lub tego montera wszystko działa błyskawicznie, co ciekawe livebox działa z opóźnieniem także na komputerze brata, a na laptopie montera śmiga jak należy.

Sprawdzałem to pod firfox i pod internet explorer - problem wygląda tak samo.

Monter uznał że to wina karty sieciowej, ale ona działa jak należy, podbnie było z anty virusem(eset nod32 4) po odinstalowaniu problem się nie zmienił, a diagnoza utkwiła w martwym punkcie.

liveboxem łączę z komputerem za pomo kabla sieciowego ethernet, sprawdzaliśmy też inne kable więc to też nie to...

Dane mojego sprzętu:

Komputer NTT Home

Intel® Core2 CPU

6320 @ 1.869GHz

1.88 GHz, 2,00 GB RAM

Rozszerzenie adresu fizycznego

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT

Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet Nic

(?)Kontrolery SCSI i RAID

-AL7EN44K IDE Controller <------- przy tym po lewej stronie wyświetla się wykrzyknik w żółtym kwadracie

-AZUUEADX IDE Controller

System

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600] (Home Edition)

Dla podsumowania:

przy zwykłym modemie wszystko działa odpowiednio

przy livebox za strony ładują się bardzo długo mimo że prędkość, ping i ms są w porządku (livebox na pewno działa poprawnie, bo został sprawdzony na laptopie montera)

Po załadowaniu strony odnośniki na tej stronie włączają się szybko.

Nie jestem dobry z informatyki, choć zawsze mnie to ciekawiło, ale chyba nie jestem do tego utalentowany.

Mi już ręce opadają i nie mogę tego reklamować, bo to niby z winy sprzętu.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc i postaram się tutaj zaglądać jak najczęściej by odpowiadać na wszelkie pytania.

-z góry dziękuję i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku, miejmy nadzieję że ja też taki będę miał z poprawnie działającym internetem...

(Firewolf2) #2

Ok a jak ładowania innych stron?

(Pawko86) #3

jakich dns używasz :?: :?: :?:

(Qaz32167) #4

Wszystkie strony ładują się powoli ok 10-20 sekund, za drugim razem już otwierają się szybko, ale tylko jeśli cały czas cośrobię na danej stronie.

Jeśli zamknę kartę i powiedzmy za parę minut znowu ją otworzę to znowu ładuje się powoli i ten problem występuje z każda stroną nawet z google.

nie wiem za bardzo co to jest dns, ale jeśli ufać wikipedii to mój ip: to 192.168.1.1

(Firewolf2) #5

A korzystasz oprócz z liveboxa z jakiegoś jeszcze rutera?

(Qaz32167) #6

Jest tylko livebox, jak najbardziej poprawnie założony pod okiem montera, tak jak pisałem u niego działa poprawnie a u mnie nie, ale jest to dla mnie dziwne bo ze zwykłym modemem internet działał idealnie, a był to 5 letni modem SpeedTouch jeszcze ze starej neostrady.

(Firewolf2) #7

Ok a masz sp?I czy Twoj brat ma taki sam system?

(Qaz32167) #8

xp, brat też ma taki. (jest na bieżąco aktualizowany)

(Firewolf2) #9

Jak zainstalowałeś SP3 to sterowniki są do wymiany tylko uprzednio usunąc trzeba wszystkie poprzednie a dopiero potem zainstalować nowe

(Qaz32167) #10

Za bardzo się na tym nie znam... czyli mad usunąć sterowniki np. od karty graficznej i...?

hmm może ta informacje będzie pomocna, gry multiplayer działają idealnie np. warcraft 3.(ms w porządku żadnych opóźnień)

(Firewolf2) #11

sterowniki od modemu

(Qaz32167) #12

ja do modemu nigdy nie miałem żadnych sterowników pobieranych i instalowałem go bez użycia płyty bo opcja z płytą jest tylko przy połączeniu bez przewodowym.

To wystarczy że pobiorę najnowsze sterowniki do tego livebox'a?

(Firewolf2) #13

Jak najbardziej.Sprawdź dokładnie model modemu i takie ściągnij ze strony nailepiej producenta albo tp.

(Qaz32167) #14

Ok, dzięki bardzo Xyjan

puki co jeszcze zostawię wątek na wszelki wypadek.

(Firewolf2) #15

Zostaw bo to komputery i z nimi nigdy nic nie wiadomo

(Qaz32167) #16

Ok...

sterowników na necie niema, są niby tylko do tych pozostałych opcji czyli nie ethernet'a (wi-Fi i usb)bo ja akurat miałem tą okrojoną wersję że na płycie ich niema.

Na livebox napisali że on sam się aktualizuje, ale jeszcze u mnie chyba to się nie zdarzyło.

Kiedy szukałem sterowników na necie natrafiłem na taki temat na jakimś forum:

http://forum.fedora.pl/index.php?/topic ... rmy-sagem/

I mało mi głowa nie eksplodowała po chwili czytania tego.

Model mojego liveboxa to: Livebox (f@st 3202 Firmy Sagem)

jego parametry techniczne:

-dostęp do sieci internet w technologii ADSL, ADSL2+ (do 24Mb/s) - interfejs RJ-11

-1 port USB 2.0 (do 12 Mb/s)

-2porty Ethernet 10/100Base-T - interfejs RJ-45 (do 100 Mb/s)

Wi-Fi 802.11g (do 54 Mb/s, zasięg do 100 m)

-bezpieczeństwo sieci Wi-Fi kodowanie WEP 128 bitów + WPA + przycisk ndo manualnej rejestracji komputera

-wbudowany router (NAT, firewall, DHCP, DNS, WWW)

-rozmiary 270x200x56 mm

-pasmo częstotliwości: 2,4 Ghz

Nie wiem czy dla Ciebie(was) to też czarna magia ale ja tego po prostu nie ogarniam, a chciałbym to potem zrobić tak żeby działo na 2 komputerach ale wtedy nie mogę użyć ethernet'u tylko usb, bo połączenie sieciowe z bratem wymaga wyjście te które obecnie zajmuje ethernet.

(Firewolf2) #17

No tak tylko, że czytasz konfiguracje na systemy linux a nie windows.A jak klikniesz na sieć-->PPM-->Właściwości i klikniesz na ipv4 to co masz?Daj zrzut ekranu ustawień sieci

(Qaz32167) #18

Sorki jeśli to zabrzmi głupio, ale w moim miejscu sieciowym tego nie widzę, a sieć jako explorer czy firefox to chyba nie to?

(Firewolf2) #19

Start--->sieć i znajdz swoje połączenie sieciowe

(Qaz32167) #20

W start mam tylko:

programy

dokumenty

ustawienia

wyszukaj

obsługa i pomoc techniczna

uruchom...

wyloguj

wyłącz komputer

ale jak wchodzę w moje miejsce sieciowe to wyświetla się "połączenie lokalne" i jak kliknę prawym to wyświetla mi się właśnie to:

kurcze nie mogę wrzucić obrazka... ok dodam go na mój profil i dam link:

http://grono.net/gallery/6288895/