Livebox- podłączanie do komputera- telewizja

Witam Wszystkich! Jestem tu nowy i nie wiedziałem za bardzo do którego działu zamieścić ten temat, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam do was pytanie. Właśnie zamówiłem liveboxa i talerz Hd aby oglądać telewizje, bo routera już mam. Czy dałoby się podłączyć tego liveboxa do komputera i oglądać przez niego telewizje? Mam komputer dość stary, ale z tunerem telewizyjnym(też starym) i monitor z HDMI. Czy do działanie takiej telewizji trzeba mieć odpowiednie parametry podzespołów, bo jak już mówiłem mój komputer jest stary. Ewentualnie mam tez laptopa z lepszymi parametrami. Prosze o pomoc!

Nie ma czegoś takiego jak talerz HD talerz to talerz.

Nie przez Ten modem TP nie można nic oglądać, skoro dostałeś talerz to i dekoder taki pewnie biały i przez niego tylko będziesz mógł oglądać tv. Nie jestem pewien ale chyba on ma wyjście HDMI (pani w TP powiedziała ze jest wiec możesz pod niego podłączyć monitorek :slight_smile:

compl ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Czyli mówisz, że livebox będzie jako dekoder podłączony do talerza i do monitora przez hdmi?

PS. Przepraszam, że mało chwitliwy tytuł dałem, ale się spieszyłem i pierwszy raz tu jestem.

To zmień Nazw wątku na np: Livebox- podłączenie

Nie Livebox nie jest dekoderem!

Podłączasz Modem do sieci i do Prądu-> Dekoder który tez musiałeś dostać podłączasz go do modemu Livebox kablem Ethernet. A telewizor lub Monitor przez HDMI podłączasz do do tego dekodera nie Modemu Livebox.

Powinna być tez Ilustrowana bajka co i jak podłączyć :slight_smile:

Prawdę mówiąc ja już mam routera i zależy mi tylko na dekoderze. Czy da się podłączyć dekoder do mojega routera linksysa? Albo czy po prostu się nie da podłączać tego dekodera od razu do talerza i monitora. Czy muszę go podłączać do jakiegoś routera?

Właściwie tak , powinno się dać, choć ponuć 1 uruchomienie było by wskazane na Livebox a potem na innym

Ale spróbuj podłącz Ethernet i zobaczysz na swoim czy ruszy :slight_smile:

PS: A tak na marginesie to nie mam pojęcia poco te całe podłączanie do Modemu przy Tv satelitarnej, jak i tak jest karta z uprawnieniami w dekoderze. chyba tylko po to by nazwać to TV z : neostrada hehehe I jako Multi G… :slight_smile: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No i może po to żeby był VOD i inne bajery

No proszę to nie jesteś :stuck_out_tongue: taki zielony

Ale do VOD nie potrzebny jest internet!! Tak jak to maja inne stacje N, czy C+ Filmy sa przesyłane droga satelitarna:)

aha. Jeszcze kilka dni i dostane przesyłkę. Jakby co będę pyta ć tu albo na PW

Pytaj tu. Ja nie jestem expert. poza tym dzwon na 800102102 tam wszystko powiedza

Nie tak dawno byłem za TP teraz stwierdzam ze wraz z końcem umowy im podziękuje :frowning:

Cholinex jakie wejścia ma ten livebox? Myślałem zawsze że mój monitor ma HDMI, a patrze że nie ma :frowning:

Dodane 09.03.2010 (Wt) 17:22

Mam kilka pytań, bo już mi przywieźli cały zestaw. :smiley: Czy muszę mieć podłączonego liveboxa do dekodera by oglądać z niego telewizje, bo ten kabel ethernet jest dla mnie troche za krótki :lol: Mi się wydaje że pewnie by się dało tylko, że raczej VODA bym nie miał. A ty co myślisz? Jeszcze jedno pytanko. Po co w tym dekoderze wejście USB?? i czemu na pilocie przycisk nagrywania?

Ależ oczywiście! TP chce Cię uzależnić od posiadania neostrady. Za każdym włączeniem zestawu dekoder pobiera uprawnienia. Niepodłączenie liveboxa do dekodera = nici z TV :wink:

To jest zagadka… Tak naprawdę to po to, by podłączyć dysk twardy, pendrive`a itp., ale narazie nie będzie udostępnione.

Gdyby był aktywny port USB to mógłbyś podłączyć zewnętrzny dysk i wtedy nagrywać sobie programy (ale niezostanie udostępniona ta funkcja, bo niedługo wprowadzają nowy dekoder).

I tutaj Cię cholinex zaskoczę - VOD jest pobierany z internetu! I co ciekawe niema oddzielnie przygotowanej przepustowości (jak w telewizji IPTV) - jak masz np. 1Mb to zabiera Ci on całą przepustowość :slight_smile:

Siema;)

Wczoraj dostałem liveboxa tp z dekoderem SHD coś tam;). Taki biały. W związku z tym mam pytanie - czy koniecznie muszę używać liveboxa, aby działała mi telewizja? Mam talerz, mam ten dekoder, więc czy jest to konieczne? Ma służyć tylko i wyłącznie do oglądania TV - żadna wypożyczalnia filmów etc. Mam oczywiście własny router TP-Link TD-W8910G więc czy jeśli już istniałaby konieczność podłączenia dekodera do internetu to czy mój TP-Link temu podoła?

Dodane 28.04.2010 (Śr) 13:57

Ktoś pomoże? Wiem, że spamuję ale ktoś może napisać tak albo nie;)

Witam, korzystam z usługi Neostrada+TV . Mam problem odnośnie TV, gdy uruchamiam jakikolwiek program który służy do pobierania z internetu plików i program ten pobiera to dekoder się zawiesza. Do połączenia dekodera i liveboxa używam livepluga. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Dodane 22.12.2010 (Śr) 11:49

Witam, korzystam z usługi Neostrada+TV . Mam problem odnośnie TV, gdy uruchamiam jakikolwiek program który służy do pobierania z internetu plików i program ten pobiera to dekoder się zawiesza. Do połączenia dekodera i liveboxa używam livepluga. Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu