Livebox ---połączenie 2 komputerów

więc sprawa wygląda tak mam 2 komputery jeden podłączony do liveboxa za pomocą ethernet a drugi za pomocą Wi-Fi i prubowałem już wielu sposobów i kompy nadal się nie widzą a chce żeby móc się wymieniać plikami pomiędzy nimi i jak wchodzę w moje miejsca sieciowe to po każdej próbie razem jest tam pusto, już mi się pomysły skończyły jakby ktoś mógł mi coś doradzić to byłbym wdzięczny

P.S. kożystałem z tego sposobu http://209.85.129.104/search?q=cache:XB … lr=lang_pl

i takiego

Musisz najpierw skonfigurować sieć w domu

-moje m.sieciowe

-konfiguruj sieć w domu lub małej firmie

Dalej postępuj za pomocą kreatora (najpierw jednak musisz ustawić tą samą grupę roboczą na 2 kompach)

ok spróbuję, gr. robocza od początku taka sama była

Dodane 14.01.2009 (Śr) 19:53

dobra to zrobiłem wszystko jak być powinno i … nic :-x nadal czysto , ale na komputerze z Wi-Fi pokazują się jak nacisnę “pokaz komputery grupy roboczej” te foldery które udostępnilem na tym właśnie kompie czyli widzi sam siebie a jak robie to samo na komputerze podpiętym przez kabel t wyskakuje taki błąd

Mshome nie jest dostępny.Możesz nie mieć uprawnień do uzywania tego zasobu sieciowego.Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu 

Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna

POMOCY bo już nie mam pojęcia o co tu chodzi

Dodane 14.01.2009 (Śr) 20:54

no i na dodatek funkcja “pokaż ikony dla użądzen sieciowych Upnp” nie działa to znaczy po kliknieciu wyskakuje “błąd instalatora windows”

obydwa błędy występują na jednym kompie ten drugi(Wi-Fi) nie ma takich problemów co tamten ale nie widzi tego drugiego kompa :expressionless:

Dodane 15.01.2009 (Cz) 17:08

o dziwo dziś włączam kompa i … działa oba kompy się widzą ten co błędy na n im wyskakują widzi naormalnie czyli jak wchodze w moje miejsca sieciowe to widac wszystko normalnie a w tym dugim(Wi-Fi) musze wcisnąć wyświetl komputery grupy roboczej , no ale to nioc najważniejsze że dziala :smiley: