LIVEBOX - problem z dostępem do internetu


(Piosokol) #1

Witam,

Mam problem z dostępem do internetu przez LIVEBOXa TP. Otóż po podłączeniu liveboxa do laptopa z zainstalowanym Vistą (z XP też nie działa) przez kabel mam dostęp "tylko lokalne" a jeśli podłączę przez sieć bezprzewodową to internet działa. Ale nie pasuje mi łączenie się z liveboxem przez wi-fi bo co jakiś czas parę razy dziennie przerywa mi połączenie z internetem. Bardzo was proszę o pomoc. Z góry dzięki


(Szymon Kumorek) #2

łączysz się przez kabel USB czy przez Etherneta (ten taki jak telefoniczny tylko 2 razy szerszy)?


(Piosokol) #3

przez ethernet


(Bolo92) #4

A może na połączeniu lokalnym(karta sieciowa) masz wpisane na sztywno jakieś adresy i router akurat ich nie uznaje i dlatego "nie daje" Internetu.

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenie loklane>prawy przycisk myszy(ppm)>właściwości>protokół internetowy tcp/ip>własciwości, pobieranie automatyczne ustaw.

Jeżeli było ustawione to na laptopa, prawym przycisk myszy na karcie bezprzewodowej>stan>obsluga i zrób najlepiej screena i wklej tutaj, albo powiedz czy pobiera automatycznie czy przypisane sztywno.


(Piosokol) #5

sprawdziłem - wszystko ustawione jest na automatyczne pobieranie - i w przypadku wi-fi i połączenia sieciowego


(Bolo92) #6

No to wyjście prowizoryczne na teraz, może ktoś wymyśli coś lepszego.

Jak jesteś połączony przez WiFi to start>uruchom>cmd>ipconfig>adres ip zapamiętaj

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenie loklane>prawy przycisk myszy(ppm)>właściwości>protokół internetowy tcp/ip>własciwości, ręczne ustawienie.

adres IP piszesz prawie taki sam jak był w przypadku WiFi(np. jak tam miałeś 192.168.1.10 to ustawiasz 192.168.1.1-254 ale inne niż te 10-końcówka nie może być użyta dwa razy)

maska-taka jaka będzie

brama-dokładnie taka sama jak w przypadku połączenia WiFi

DNS możesz ustawić 194.204.159.1 i drugi to 194.204.152.34

Przy pisaniu tego wpadł mi do głowy pomysł z przyciskiem REG w LB który to podobno trzeba wcisnąć przy połączeniu nowego komputera(nie wiem czy na wszystkie interfejsy, kabel i WiFi czy tylko na WiFi) ale jeżeli jeszcze jest ten przycisk to warto spróbować.


(Technik Elektro) #7

przycisk REG służy do rejestracji nowej karty wifi (a właściwe jej MAC adresu) w celu zestawienia połączenia bezprzewodowego.


(Evelynkapaciorek) #8

witam. Ja mam inny problem z liveboxem i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże:) gdy wchodze w konfiguracje, dostęp do internetu w parametrach dostepu do internetu wpisuje nazwe użytkownika i hasło gdy klikam zastosuj wyświetla mi się "Wprowadzono nieprawidłową nazwe użytkownika lub hasło" i nie mam internetu. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje...


(Technik Elektro) #9

dokładnie to co jest napisane, czyli wpisujesz błędne dane, jeśli masz nr ID oraz PIN to zmień hasło za pośrednictwem danych rejestrowych, tj. login rejestracja@neostrada.pl, hasło rejestracja po tem strona tp.pl, logujesz sięna id i pin i zmieniasz hasło dostępu do usługi internetowej, więcej dowiesz się dzwoniąc na party line tp.


(Evelynkapaciorek) #10

już tak robiłam i nic..ale dzięki za odpowiedz. Zadzwonie do nich.. A tak poza tym mam uszkodzonego liveboxa od burzy.. od pół roku do nich dzwonie aby wymienić liveboxa i zawsze obiecuja ze ktoś przyjedzie i sprawdzi linie.. no i od pól roku jeszcze nikt sie nie pojawił..


(Technik Elektro) #11

jeżeli zepsuty to go pakujesz do pudełka ze wszystkim jedziesz do punktu sprzedaży tp i wymieniasz :wink:.