LIVEBOX - problem z dostępem do internetu

Witam,

Mam problem z dostępem do internetu przez LIVEBOXa TP. Otóż po podłączeniu liveboxa do laptopa z zainstalowanym Vistą (z XP też nie działa) przez kabel mam dostęp “tylko lokalne” a jeśli podłączę przez sieć bezprzewodową to internet działa. Ale nie pasuje mi łączenie się z liveboxem przez wi-fi bo co jakiś czas parę razy dziennie przerywa mi połączenie z internetem. Bardzo was proszę o pomoc. Z góry dzięki

łączysz się przez kabel USB czy przez Etherneta (ten taki jak telefoniczny tylko 2 razy szerszy)?

przez ethernet

A może na połączeniu lokalnym(karta sieciowa) masz wpisane na sztywno jakieś adresy i router akurat ich nie uznaje i dlatego “nie daje” Internetu.

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenie loklane>prawy przycisk myszy(ppm)>właściwości>protokół internetowy tcp/ip>własciwości, pobieranie automatyczne ustaw.

Jeżeli było ustawione to na laptopa, prawym przycisk myszy na karcie bezprzewodowej>stan>obsluga i zrób najlepiej screena i wklej tutaj, albo powiedz czy pobiera automatycznie czy przypisane sztywno.

sprawdziłem - wszystko ustawione jest na automatyczne pobieranie - i w przypadku wi-fi i połączenia sieciowego

No to wyjście prowizoryczne na teraz, może ktoś wymyśli coś lepszego.

Jak jesteś połączony przez WiFi to start>uruchom>cmd>ipconfig>adres ip zapamiętaj

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenie loklane>prawy przycisk myszy(ppm)>właściwości>protokół internetowy tcp/ip>własciwości, ręczne ustawienie.

adres IP piszesz prawie taki sam jak był w przypadku WiFi(np. jak tam miałeś 192.168.1.10 to ustawiasz 192.168.1.1-254 ale inne niż te 10-końcówka nie może być użyta dwa razy)

maska-taka jaka będzie

brama-dokładnie taka sama jak w przypadku połączenia WiFi

DNS możesz ustawić 194.204.159.1 i drugi to 194.204.152.34

Przy pisaniu tego wpadł mi do głowy pomysł z przyciskiem REG w LB który to podobno trzeba wcisnąć przy połączeniu nowego komputera(nie wiem czy na wszystkie interfejsy, kabel i WiFi czy tylko na WiFi) ale jeżeli jeszcze jest ten przycisk to warto spróbować.

przycisk REG służy do rejestracji nowej karty wifi (a właściwe jej MAC adresu) w celu zestawienia połączenia bezprzewodowego.

witam. Ja mam inny problem z liveboxem i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże:) gdy wchodze w konfiguracje, dostęp do internetu w parametrach dostepu do internetu wpisuje nazwe użytkownika i hasło gdy klikam zastosuj wyświetla mi się “Wprowadzono nieprawidłową nazwe użytkownika lub hasło” i nie mam internetu. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje…

dokładnie to co jest napisane, czyli wpisujesz błędne dane, jeśli masz nr ID oraz PIN to zmień hasło za pośrednictwem danych rejestrowych, tj. login rejestracja@neostrada.pl, hasło rejestracja po tem strona tp.pl, logujesz sięna id i pin i zmieniasz hasło dostępu do usługi internetowej, więcej dowiesz się dzwoniąc na party line tp.

już tak robiłam i nic…ale dzięki za odpowiedz. Zadzwonie do nich… A tak poza tym mam uszkodzonego liveboxa od burzy… od pół roku do nich dzwonie aby wymienić liveboxa i zawsze obiecuja ze ktoś przyjedzie i sprawdzi linie… no i od pól roku jeszcze nikt sie nie pojawił…

jeżeli zepsuty to go pakujesz do pudełka ze wszystkim jedziesz do punktu sprzedaży tp i wymieniasz ;-).