Livebox - przerywa połączenie wi-fi

witam,

mam internet w TP, modem Livebox, prędkość ok. 6mb/s. od pewnego czasu zaczęło przerywać mi połączenie [czasem pare razy na godzinę, czasem rzadziej] jeśli chodzi o sieć wi-fi. mam do niej podłączone komputer stacjonarny i laptopa. oba na Windowsie 7. na laptopie nie odczuwam tego praktycznie w ogóle, natomiast na PC i owszem. do PC mam podłączoną kartę sieciową SAGEM [dołączony do liveboxa] przez USB. tak więc problem dotyczy głównie PCta. przeskanowałem go już pod względem infekcji - nic nie wykrył ani avast, ani spybot. znajomy polecił mi combofixa, lecz ten również nic nie wykrył.

bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam,

thadien

W menedżerze urządzeń wejdź we właściwości tej karty (SAGEM) i odznacz odłączanie zasilania w celu oszczędzania energii.

Jeśli nie pomoże podłącz pc kablem ethernet i będzie śmigać- ( jeśli pc ma kartę sieciową ).

Oby, w moim przypadku pomogło dopiero rozstanie się z Liveboxem i Telekomunikacją zresztą też. :evil:

nie mogę znaleźć we właściwościach tej karty opcji którą podałeś ;/

Mój komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB -> Zakładka Zarządzanie energią -> Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii (odnaczyć).

Trzeba zrobić tak z wszystkimi portami USB jakie mamy na komputerze.